Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hvožďany chystají opravu školy a školky za deset milionů

Hvožďany /ROZHOVOR/ – V roce 2013 chtějí Hvožďany investovat 10 milionů korun do zateplení a výměny oken a střechy na základní škole a zateplení školy mateřské. Ohledně dalších investičních záměrů a službách pro občany v letošním roce jsme položili otázky starostce Markétě Balkové.

29.1.2013 7
SDÍLEJ:

Markéta Balková, starostka Hvožďan.Foto: archiv Deníku

Jak se dařilo v minulém roce splnit všechny investiční záměry obce?

Musím říci, že rok 2012 byl pro obec Hvožďany velice bohatým na uskutečněné investice a projekty. Stihli jsme postavit  nové sportovní kabiny v areálu fotbalového hřiště, opravit střechu historické tvrze, provedli jsme intenzifikaci ČOV a čerpací stanice, máme za sebou další etapu rekonstrukce vodovodu ve Vacíkově a přes prázdniny jsme zrekonstruovali sociální zařízení v základní škole. Je nutné říci, že řada těchto investičních akcí byla financována z přijatých dotací, bez nich by nebylo možné řadu investic uskutečnit.  Možná to bude znít neskromně, ale vše co jsme si naplánovali, a někdy i více tak jsme uskutečnili.

 A naopak, co se nepodařilo?
Nedá se říci, že by se nám něco z těch zásadnějších věcí něco nepodařilo.

 Jaký je stanovený finanční rozpočet obce pro rok 2013?
Máme schválený rozpočet ve výši 15 050 000 korun na straně příjmů a výdajů.

 Jaké jsou pro tento rok naplánované investice?
Pro letošní rok máme naplánovanou rozsáhlou rekonstrukci Základní a mateřské školy,  v rámci projektu „Snížení energetické náročnosti areálu ZŠ Hvožďany, kdy se bude budova mateřské školky zateplovat, vyměňovat okna, zateplovat střecha a v obou budovách bude vyměněna otopná soustava. Dále dojde k výměně zdroje vytápění a to z nevyhovujících kotlů na uhlí, budou nainstalována tepelná čerpadla země/voda, která budou brát teplo z hlubinných vrtů. Investičně je to projekt přes deset milionů korun, obec na tuto akci dostala významnou dotaci ze SFŽP. Je to naše hlavní investice, na kterou se chceme plně soustředit, aby dopadlo vše tak jak má a během letních prázdnin se projekt zdárně uskutečnil.  Během prázdnin se budou dále dělat další opravy a úpravy, které projekt neřeší. Věřím, že se v letošním roce děti ve školce dočkají nového sociálního zařízení. Dále máme před sebou poslední etapu rekonstrukce vodovodu ve Vacíkově a tím, po 4 letech završíme kompletní rekonstrukci celého vodovodního řádu v této obci. Je nutno říci, že obec celou akci financovala z vlastních zdrojů, proto jsme ji financovali po částech.

Odrazí se v rozpočtu nějakou měrou zvýšení DPH?
Samozřejmě, jenom když vezmete, že rekonstrukce školy je objemem financí přes deset milionů korun, a zde už to jedno procento bude znát!

Co služby pro občany (vodné, topení, svoz a likvidace odpadu…) – promítne se zvýšení DPH do cen a o kolik?
Co se týká svozu TKO, tak u nás si občané kupují známky na svoz komunálního odpadu, a tuto částku my nemůžeme ovlivnit, my ji pouze přeúčtujeme obyvatelům bez jakýchkoliv přirážek. Vodné a stočné bude asi pravděpodobně zvýšeno, ale zatím jsme o tomto v zastupitelstvu nejednali.

Jaká je současná výše těchto poplatků?
Na správním území obce platí lidé za vodné 25 korun/m3 a za stočné 23 korun/m3. Částka za svoz TKO se pohybuje v návaznosti na četnost vývozů během roku, např. svoz 1 x za měsíc 662 korun, např. 42 svozů 1802 korun.

Kateřina Chourová

 

Autor: Redakce

29.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení