Vznikl tedy projekt Provázení, fungující na základě 5p mezinárodního projektu americké asociace Big brothers big sisters.
Spočívá v tom, že dítě, které má problémy v socializaci získá svého mentora, psychologicky proškoleného člověka staršího osmnácti let, který mu pomáhá začlenit se do kolektivu, najít si zájmový kroužek a tráví s ním volný čas.
Zároveň funguje i zpětná vazba, mentor se stýká nejen s dítětem, ale i s jeho garantem- pracovníkem střediska a s jeho rodinou. Vzhledem k tomu, že město nevědělo, zda bude moci tento projekt nadále financovat, vzniklo občanské sdružení ITYTAKY.
Pod vedením Jiřího Štěpy a Pavly Blatné funguje deset dvojic studentů gymnázia a klientů střediska výchovné péče.
„Prakticky to vypadá tak, že se schází zhruba jednou týdně na jednu až dvě hodiny, plus studenti z vlastní iniciativy pořádají akce o víkendech. Závisí na studentovi a dítěti, jak společný čas stráví. Navštěvují plavecký bazén, získali volné vstupenky do divadla, do kina, na bruslení.“ popisuje Pavla Blatná. V současné době plánují rozšíření na Dobříš, a nábor dalších studentů, kteří se budou chtít do ITYTAKY začlenit.
„Ten název je jako ITYTAKY máš co dát. Děti se s mentory často i chlubí a studenty tato činnost baví. Celé to funguje na kamarádském vztahu, děti jim dokonce často řeknou mnohem víc, než nám,“ dodala Blatná.⋌(kaš)