Zároveň ale zdůraznila, že teď bude samozřejmě záležet na tom, jak se budou odvíjet další jednání s případnými koaličními partnery a zda se jejímu sdružení podaří sestavit koalici. „A to je vlastně teď to, na čem pracujeme,“ dodala Vlnasová.

O případných koaličních partnerech zatím ale podle ní není jasno. „Nebudu úplně předjímat, protože ta jednání jsou teď úplně čerstvá a otevřená a přináší různé informace, s kterými jsme nepočítali. Takže bych v tuto chvíli nechtěla být konkrétnější,“ dodala lídryně Pro Dobříš.

Volby politickou scénou v Dobříši zřejmě zamíchají. Na druhém místě zde totiž skončila se 14,44 procenty ODS a na třetím s 12,25 procenty Otevřená radnice. Strana ANO 2011 získala ve volbách 12,9 procent hlasů a v zastupitelstvu města tři mandáty.

Dosavadní starosta města Stanislav Vacek byl i letos na prvním místě kandidátky Starostů a nezávislých. Ti však získali jen 7,8 procent a získali tak pouze dva mandáty.

Dosavadními místostarosty pak byli Petra Neubergerová (TOP 09) a Stanislav Holobrada (ČSSD). Jejich strany skončily ještě za STAN. TOP 09 získala v zastupitelstvu jeden mandát s 6,91 procenty a ČSSD s necelými šesti procenty mají také jeden mandát.

Petrovický starosta Petr Štěpánek.
Petr Štepánek: Na koalici a opozici v Petrovicích nehrajeme
V sedlčanském muzeu čekalo na voliče důstojné prostředí s uměleckými díly.
Vítězná ODS i druhý STAN mají v Sedlčanech stejně mandátů