Město by se tak mělo rozhodnout, jak s parkem naloží dál. Zabývat se tím bude rada města. Příbramskému deníku to potvrdila mluvčí města Pavlína Svobodová. „Nejlépe by skate park udržovaly technické služby nebo Sportovní zařízení města Příbram, kterým areál patří. Skatepark je funkční, takže dál fungovat může. Pro nás to bohužel nemá efekt. Zásady pro čerpání dotací jsou nastavené tak, že to nemíníme dál dotovat," sdělil před několika dny jeden ze současných nájemců Jaroslav Frýdl.

VSTUPNÉ ZDARMA A VÍCE PŘEKÁŽEK

Skatepark provozuje Jaroslav Frýdl s dalšími členy Toadstool Clubu oficiálně od roku 2006, kdy s městem podepsali smlouvu o pronájmu na 10 let. V přípravách na budování areálu a projektu překážek se ale podíleli už od roku 1998. V roce 2000 vyrostlo v areálu prvních šest základních překážek, aby se dal areál částečně využívat, přičemž v projektu bylo čtrnáct překážek.

„Tehdy se také vybíralo nesmyslné vstupné deset korun do doby, než jsme získali skatepark do naší správy. Dodnes je vstupné zdarma a překážek minimálně třikrát více," sdělil už dříve Frýdl.

JEDNORÁZOVÉ DOTACE

V rámci zapojení do projektu prevence proti kriminalitě usilovali o to, aby areál byl nadále zdarma přístupný, převážně pro děti a mládež ze sociálně slabších vrstev, členský příspěvek je také dobrovolný.

„Tímto bohužel nesplňujeme zásady, které umožňují žádat dotace na činnost klubu. Dostáváme skoro každým rokem dotace alespoň na jednorázové akce, pohybující se v průměrných částkách od deseti až dvaceti tisíc korun," uzavřel nájemce. Přesto činnost Toadstool Clubu bude stále aktivní a není vyloučeno, že pod jeho záštitou se nějakých akcí v tomto duchu Příbramáci dočkají.