Kdy jste se rozhodl, že si otevřete bar? A co vás k tomu vedlo?

Jsem vyučený v oboru číšník – kuchař a prakticky neznám jinou práci než v pohostinství a gastronomii. Po svých začátcích v Příbrami jsem přibližně deset let pracoval v pražské restauraci – baru, kde jsem nabral hodně zkušeností. Mým snem bylo pořídit si svůj vlastní podnik a zařídit si ho podle sebe.

Jsou podle vás nějaké tři základní věci, které by měl správně fungující bar mít?

První ze základních věcí je dobře a kolektivně pracující personál. Dále je potřeba se zaměřit na úroveň a provedení nabízených služeb, které vytváří příjemné prostředí podniku. V neposlední řadě se musí dobře fungující podnik snažit vymýšlet stále něco nového. A o to se my v No. 1 snažíme a chceme, aby se k nám lidé stále vraceli.

Důležitým rozhodnutím je jistě název klubu. Proč jste zvolil zrovna No. 1?

Když jsem do tohoto baru před pěti lety přišel, tak se již tak jmenoval Club No.1. V Příbrami byl známý jako Jednička. Tento název mi byl sympatický, neboť seděl na adresu náměstí T.G.M. číslo popisné 1, Příbram 1. Časem jsem si i k tomuto názvu domyslel také rým:,,Je to honička být v Příbrami Jednička.“

Mohl byste čtenářům přiblížit, na co se chcete programově soustředit? Jsou to hudební večery s živými kapelami, sportovní přenosy nebo vystoupení DJs?

Příbram je poměrně malé město na to, aby se místní kluby mohly zaměřit pouze na jeden žánr. Víkendové akce s DJs pořádáme prakticky stále, ať už jde o žánr oldies, disko, clubové či taneční hudby. Sportovní přenosy jsou běžné po celou dobu provozu. V neposlední řadě se snažíme pořádat minimálně jedenkrát do měsíce vystoupení živé kapely. Žánrově se soustředíme spíše na funky a jazz.

Myslíte, že ve vašem baru máte něco výjimečného, čím se odlišujete od ostatních barů?

Řekl bych, že náš bar No. 1 se odlišuje od většiny příbramských barů především svým příjemným prostředím, širokým výběrem nabízených drinků i nápojů a dále jejich profesionální přípravou a servisem. Jsme, podle mého názoru, také originální řadou zajímavých hudebních akcí, které proběhly a nebo se do budoucna chystají.

Jste majitelem baru, ale zároveň jste k vidění také při práci barmana. Máte pozici za barem rád?

Kdybych tuto práci neměl rád, tak bych majitelem baru nikdy nebyl. Jsou samozřejmě dny, kdy mi práce leze na nervy, ale vždy se po dobrém odpočinku za bar rád vracím.

Na co byste chtěl v následujících týdnech pozvat Příbramáky?

Před několika dny jsem dodělal dubnový program. Upozornil bych hlavně na tuto neděli, kdy se od 21 hodin představí pohodový jazz v podaní Robert Balzar Trio. O víkendech nám klasicky zahrají naši Djs Em-Ef, Sláva Bloch, Míra Šmarda či Robo. Jedna sobota bude určitě vyhrazena oblíbenému Sax Music s Kubou Ročňákem na saxofon a Dj Em- Efem za gramofony. Dále připravujeme na následující měsíc dvě zvučné kapely podobného ražení, jako byl velmi úspěšný Stan The Man. V květnu možná vystoupí populární příbramský Jazz Faces!

Kdybyste měl prostornější podnik a mohl uspořádat koncert oblíbeného hudebníka. Koho byste zvolil?

Já mám hodně rád českou funky scénu, takže mezi mé absolutní favority patří skupina J.A.R. Je otázkou, jestli takový větší koncert tady v Příbrami udělat, protože bude jistě nákladný, a nejsem si jist, že by lidi přišli v takovém množství, aby se koncert zaplatil, ale za pokus by to stálo.

Myslíte, že Příbram něco brzdí v jejím vývoji, nebo by naopak něco potřebovala?

Otázka jak pro politika (smích). Budeme se držet raději stránky gastronomie a kultury. Osobně si myslím, že historickému centru Příbrami, což je náměstí T.G.M., které se nyní opravuje, by mělo více ožít. Mám na mysli reprezentativní hotel pro turisty, kvalitní restauraci, zahrádky, cluby – prostě život.
V centru města je sedm velkých bank, které se přetahují o klienty. A to je podle mě špatně!