Někteří tvrdí, že obědy stejně nestojí za nic a že změna může být jen k dobru. Jiní se obávají, že nadnárodní společnost nebude dostatečně dbát na pravidla stravování školáků.

Mezi nespokojené strávníky patří i Anna z deváté třídy. „Přijde mi, že polévky jsou pořád stejné. Chodím tam proto jen dvakrát týdně.
I kdyby se to ale zlepšilo, po prázdninách už stejně budu obědvat jinde,“ těší se Anna.

Problematika jídel ve stravovně se prý řešila na městě, které je zřizovatelem jídelny, minimálně na každé druhé radě. „Jídlo je politikum, není možné se zavděčit všem. Změnou chceme dosáhnout, aby bylo lepší. Kuchařky se jistě budou snažit vařit stejně rychle, jako doposud,“ přeje si rožmitálský starosta Josef Vondrášek.

Ve čtvrtek na toto téma byla schůzka s rodiči a učiteli. Lidem, kteří jsou proti Eurestu, se nelíbilo, že se to mají oficiálně od města dovědět jako poslední. A tak předem uspořádali anketu. Doufali, že tak rozhodnutí města mohou ovlivnit. Rozdali školákům lístečky k podepsání rodičům.

Podle Petry Zemanové, která má výsledky u sebe, bylo 227 lidí proti a jen 22 pro Eurest. Deset lidí se nevyjádřilo, protože firmu neznají. Vypadá to ale, že ani anketa nezabere. „Starosta řekl, že nemá žádný smysl. Navíc, ti, co nesouhlasili, na schůzi nepřišli zdaleka všichni,“ řekla zklamaně Petra Zemanová.

„I když otázek bylo na schůzi hodně, nikdo se nebouřil. Anketa byla postavená na nepodložených a nepravdivých informacích. Společnost má nyní předložit smlouvy a od 1. září by měla začít vařit,“ tvrdí Vondrášek.