Pro výběr automobilu na elektrický pohon mluvily především provozní náklady. „Denní provoz je asi třicet nebo čtyřicet korun, zatímco klasická mulltikára si vezme sedmnáct nebo dvacet litrů nafty na sto kilometrů. Takže jako městys zcela určitě ušetříme,“ řekl starosta Josef Hála.

Pořízení elektromobilu vyšlo celkem na 1,32 milionu korun. Vůz bude sloužit především pro sběrný dvůr, ale své uplatnění najde i pro služby vodovodů a kanalizací. V souvislosti s pořízením elektrické multikáry chce městys začít stavět i dobíjecí elektrostanice. V současné době je tento plán teprve na začátku, ale radnice už pomalu vybírá vhodné lokality, kde by mohly stát.

Jako vhodné se jeví například náměstí 1. máje nebo prostor před kasárnami, kde městys plánuje vybudovat i nové parkoviště. „Tam dojíždí velké množství lidí, kteří ale nemají kde parkovat. Parkují mimo kasárna, tak si myslím, že před nimi by mohly být právě dojící stanice pro elektromobily,“ řekl starosta a poznamenal, že před kasárnami má městys ještě prostor, kde by se dalo vybudovat parkoviště s dobíjením pro elektromobily. „Kdo by nabíjel, tak by tam mohl parkovat,“ dodal.

Další dobíjecí stanice by podle něj mohla být na náměstí 1. máje. „Tam zase parkuje hodně lidí, kteří chodí do blízké restaurace na oběd, takže i tam by se určitě dobíjení pro elektromobily hodilo,“ připomněl Josef Hála. Rovněž však dodal, že podle něj by s takovou iniciativou spíš něž obec měla přijít nějaká podnikatelská iniciativa.

Jarní úklid odpadků v Osečanech vzala do vlastních rukou rodina Klímových.
Jarní úklid nemusí být organizovaný, stačí jít a začít
Rekordman Petr Beneš z Blatné zdolal na jednokolce svatohorské schody.
Pokus o rekord ve sjezdu Svatohorských schodů na jednokolce se podařil