„Máme sedm nových tváří a chtěli bychom jim pomoci dostat se do komunální problematiky, seznámit je s předsedy místních spolků, se strategickým plánem a směrem rozvoje pro další období. Připravili jsme proto schůzku na sobotu 22. listopadu," říká jinecký starosta Josef Hála.

Dlouholetým restem v Jincích zůstává nevyřešený problém se sociálními byty. „Tomu bychom se chtěli věnovat opravdu intenzivně, protože už se k nám stěhují lidé z větších měst a někteří tu i žebrají," zdůrazňuje Josef Hála.
Dalším úkolem jineckých zastupitelů bude sehnat peníze na opravu sportovišť.

Městys bude po novém roce vyhlašovat několik výběrových řízení. Získal dotace na rekonstrukci mateřinky, zateplení školy a opravu Zborovské ulice.

Místostarostou na další čtyři roky se stal Ján Vavrek, jenž tuto funkci vykonával i v minulém volebním období. Do Rady městyse byli dále zvoleni František Gajanec, Miroslav Jandík a Václav Zeisek. Předsedou finančního výboru se stal Miroslav Jandík, předsedou kontrolního výboru Vladimír Valta. Oddávajícím bude Josef Hála, Ján Vavrek, Vladimír Valta a nový člen zastupitelstva Vítězslav Sklenář.

V Jincích je 15členné zastupitelstvo a dalšími členy jsou: Miroslav Maršálek, Lenka Kozáková, Gabriela Sklenářová, Zuzana Belanská, Iva Jelínková, Vít Babík, Miroslav Domanský a Petr Vejr.

Komunisté mají v Jincích osm křesel, tvoří tedy sami nadpoloviční většinu. Spolupráce s ostatními stranami podle Hály nebude problém.