„Iniciovali jsme tedy měření signálu a České Radiotelekomunikace uznaly, že je tady tma, co se týče signálu,“ doplnil starosta Hála.

V Jincích fungoval v minulosti dokrývač analogového signálu, po jeho vypnutí a přechodu na digitální vysílání ale spousta obyvatel Jinců i okolních obcí, mezi které patří třeba Čenkov nebo Ohrazenice, přišla částečně nebo úplně o svůj příjem.

Podle vyjádření provozovatele vysílačů Českých Radiotelekomunikací je provoz dokrývače nákladná záležitost a je možný pouze v případech, kdy to bude nezbytně nutné.

„V Brdské vrchovině se díky členitému terénu mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání, proto jsme se zákazníky dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ uvedl obchodní ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský.

„Děje se tak po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem,“ doplnila mluvčí společnosti Marie Fianová.

Dnes zapnutý dokrývač v Jincích vyřeší problémy s televizním příjmem komerčních televizí Nova, Prima Cool či TV Barrandov. Do konce srpna by pak vysílání mělo posílit i veřejnoprávní multiplex České televize.

Špatný digitální signál ještě přetrvá částečně i v dalších lokalitách na území Příbramska. Určité problémy s příjmem mají lidé například v okolí Hluboše, Věšína nebo v blízkosti Orlické přehrady.