„Velitel přiblížil starostům měst a obcí hlavní úkoly, které dělostřelci plní doma i v zahraničních operacích. Také se dozvěděli, jak postupuje výstavba základny pozemních sil v Jincích,“ řekl Deníku tiskový mluvčí jinecké Brigády Michal Abrhám.

Do jinecké posádky se také do konce roku 2010 nastěhují příslušníci 131. smíšeného dělostřeleckého oddílu z posádky Pardubice. „Zástupci obcí by měli vědět, že budou hledat ubytování stovky vojáků. Přijde přibližně 500 nových příslušníků a tak ke konci příštího roku by měla být dělostřelecká brigáda dislokována a bude mít přes 1100 lidí,“ dodal Abrhám.

Starostové se také účastnili nácviku střelby a řízení palby s bojovou ostrou střelbou 132. smíšeného dělostřeleckého oddílu. Námětem části cvičení bylo splnění úkolů palebné podpory brigádního úkolového uskupení na bázi 7. mechanizované brigády v operaci na udržení míru.

Součástí setkání byla i prohlídka kasáren, ukázky bojových ostrých střeleb v prostoru dopadové plochy Brda a statické ukázky dělostřelecké techniky a průzkumných pozorovacích prostředků.