Praxe ředitelky centra

close Příbramská mluvčí Pavlína Svobodová. zoom_in „Jitka Šperková má podle své předešlé praxe bohaté zkušenosti, působila například jako ekonomický manažer a personalista – zástupce ředitele, či jako vedoucí referátu kontroly a revize zdravotní péče," sdělila Příbramskému deníku mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

Funkce se Jitka Šperková se ujme 1. září, přičemž byla jmenována na dobu určitou do 29. února.

Centrum funguje už téměř dva měsíce. Do organizace spadá azylový dům, městské jesle, rehabilitační stacionář i záchytná stanice, dále nízkoprahové denní centrum pro bezdomovce, poradna, pečovatelská služba a domov důchodců.

Snadnější cesta k dotacím
A výhody? Podle místostarostky Aleny Ženíškové i možnost dosáhnout na dotace, snazší administrativa a sjednocení. Jde prý také o to, aby toto centrum bylo co nejvíce soběstačné a snížilo rozpočet města.Hledání dotačních titulů bude mít na starosti manažer sociální sféry.

Dosazování známých
Ne všichni zastupitelé ale tento nápad kvitovali s nadšením. Josef Řihák, příbramský zastupitel za ČSSD a bývalý starosta, zřízení centra kritizoval.
close Josef Řihák, příbramský zastupitel za ČSSD. zoom_in „Myslím, že změna, kterou nyní přichystalo nové vedení města v rámci sociálních služeb, povede pouze k tomu, aby si vedení radnice dosadilo do čela této organizace své lidi. Bude nyní zajímavé sledovat, kdo vyhraje výběrové řízení. I proto také vedení radnice potřebuje udělat změnu organizačního řádu, aby se zbavilo některých nepohodlných úředníků a na vytvořená místa mohlo dosadit své sympatizanty a známé," zmínil už dříve Řihák.

Dušan Strakula a formování centra
close Dušan Strakula. zoom_in Na formování centra dosud pracoval dočasně jmenovaný ředitel pečovatelské služby Dušan Strakula. Ten sice nikdy ve zdravotnické a sociální sféře nepůsobil, ale uvedl, že má za sebou 17 let praxe z managementu v oblasti telekomunikací.