Největší úspěch slavilo Gymnázium Příbram, které obsadilo všechny tři medailové příčky.

Po stručném úvodu, v němž se všem vysvětlila pravidla, následovaly první zápasy. Druhé kolo zahájil los duelů dvou odvěkých rivalů. Křižáci a LegenTRobotsse se zkrátka moc v lásce nemají. Boj pokračoval třetím kolem, kde i přes velké napětí převládala přátelská atmosféra.

Překvapením byl rozhodující duel mezi Rypouši a LegenTRobots, z něhož vítězně vyšli Rypouši. Do semifinálového boje nakonec postoupily dvojice Vrbčata versus Křižáci a The five Shih – tzu versus Rypouši.

O první místo se mezi sebou utkali Rypouši a Křižáci. Atmosféra souboje by se dala krájet. Dlouhý zápas skončil remízou, a tak následoval první rozstřel. Všichni napjatě sledovali, jak tento duel dopadne. Rozstřel nakonec ovládl hráč z týmu Křižáci, kteří tak obsadili vytoužené první místo. Oba týmy, Křižáci i Rypouši, postoupili do krajského turnaje.

Třetí místo vybojovali The Five Shih – tzu, nicméně ani oni, ani čtvrtá Vrbčata se na krajské kolo bohužel nepodívají.

Pořadí

1. místo: Křižáci (Gymnázium Příbram) ve složení: Vojtěch Ježek, Jan Oravský, Jan Hlaváč, Karel Walenka, Jiří Soukup.

2. místo: Rypouši (Gymnázium Příbram) ve složení: Viet Tran, Irena Čandová, Karolína Šefránková, Vojtěch Stehlík, Vít Skalník.

3. místo: The Five Shih-tzu (Gymnázium Příbram) ve složení: Jaroslav Zíval, Zdeněk Kubát, Karel Kraus, Lukáš Stočes, Marie Vestenická.

Soutěž pIšQworky jsou mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v prezentačních dovednostech. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských. Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna.