Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jízda „městskou“? Stále je co zlepšovat

Příbram - Když jezdíme autem nebo chodíme pěšky, nevnímáme ji. Snad si jen přetáhneme šálu přes nos, když kolem nás projede a zanechá za sebou oblak čmoudu. Horší je ale, když ji potřebujeme a nemáme štěstí na řidiče, na stav vozu a denní dobu. Městská hromadná doprava v Příbrami. Téma diskutované nejen mezi cestujícími, ale také v Otázkách a odpovědích na webových stránkách příbramské radnice.

18.1.2017 AKTUALIZOVÁNO 18.1.2017
SDÍLEJ:

Městská hromadná doprava v PříbramiFoto: Deník/Markéta Jankovská

Není to tak dlouho, co jsme psali o stížnostech na chování některých šoférů, kteří, i s ohledem na jejich nelehkou práci, neovládají základy slušného chování. Společnost Arriva Praha, která příbramskou MHD provozuje, v tomto směru zřejmě zjednala nápravu. Současné stížnosti a náměty se totiž zaměřují na stáří autobusů, nedodržování jízdních řádů a nefungující hlásiče zastávek, jak vyplývá z komunikace směřované na starostu Příbrami Jindřicha Vařeku.

„…Mohlo by prosím město poučit Arrivu o funkci jízdních řádů? Konkrétně z konečné, počáteční zastávky v Žežicích, odjíždí autobusy 2B poslední dobou o 5 i více minut dříve. Viz včerejší spoj v 15.30 odjezd dle jízdního řádu, skutečný 15.26 z konečné, Žežice Beránky odjezd 15.33 skutečný odjezd v 15.28. Že autobus již odjel a čekám marně, jsem se dozvěděla od lidí, kteří šli Žežicemi dolů na více než 2 km vzdálenou zastávku u HyperAlberta, což pro starou paní o holi bylo obzvlášť namáhavé v tomto počasí. Myslela jsem, že se jedná o náhodu, ale včera mě „spolucestující" poučili, že je to standard. Můžete prosím zjednat nápravu? Vždyť město neplatí Arrivě málo," píše 11. ledna pisatelka Rozka. Starosta Vařeka odpovídá, že podnět předá Arrivě a počká si na odpověď.

Jiný pisatelé si stěžují na ztlumené nebo vypnuté hlásiče zastávek v autobusech a podobně. Pokud cestující zjistí jakékoli pochybení ze strany dopravce, radí starosta Vařeka nejlepší cestu k nápravě: „V případě zjištění pochybení řidiče je třeba zapsat SPZ příslušného autobusu, místo a čas a poslat tuto informaci k mým rukám. Já ji přepošlu společnosti Arriva Praha, která s příslušným řidičem provede pohovor, eventuálně další řízení."

K problematice s hlásiči zastávek se před koncem roku vyjádřil obchodní manažer Arrivy Pavel Řepka: „Problematiku odbavovacího systému neřeší Arriva Praha sama, nýbrž přímo dodavatel tohoto systému. Ten také určuje prioritu řešení jednotlivých požadavků či problémů. Do tohoto procesu nemá dopravce možnost nijak zasahovat. Jeho účast spočívá pouze ve shromažďování informací o zaznamenaných chybách systému v praxi či požadavků na úpravy. Ty pak předává dodavatelské firmě."

Podněty od cestujících přijímá nejen společnost Arriva, ale také Městský úřad Příbram, a to samostatné oddělení silničního hospodářství (e-mail: ilona.trochova@pribram.eu). „Ve stížnosti je nutné uvést datum a čas události, linku, registrační značku vozidla (není podmínkou), výchozí zastávku a čas, výstupní zastávku, popis události, jméno, příjmení a adresu nebo e-mail stěžovatele. Městský úřad postoupí stížnost k vyřízení. Pokud není uspokojivě vyřešena, může se podnět dostat až k radě města," informoval před časem příbramský radní Václav Dvořák s tím, že podněty od občanů jsou pro radní cennou zpětnou vazbou ohledně toho, jak MHD v Příbrami funguje.

Autor: Markéta Lišková

18.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení