VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Juraj Molnár: Nejvíce žádostí o dotace přišlo od příbramských škol

Příbram /ROZHOVOR/ – S posledním lednovým dnem skončil termín pro podávání žádostí o dotace z městského rozpočtu. Žádat se mohlo v tradičních oblastech, například na kulturní aktivity, výchovu a vzdělání či hodně sledovaný sport. Nejvíce žádostí bylo podáno právě v oblasti výchovy a vzdělání.

12.2.2014
SDÍLEJ:

Juraj Molnár.Foto: Jiří Kuík

Premiérově byl spuštěn elektronický systém podávání žádostí, který byl ve zkušebním provozu a běžel tak duálně s žádostí v papírové podobě, kterou elektronický systém vygeneroval. Na podrobnosti průběhu podávání žádostí a konkrétní čísla se Tomáš Vašíček zeptal radního města Příbrami Juraje Molnára.

Kolik žádostí o dotaci bylo v jednotlivých oblastech podáno?
V oblasti církví a náboženských společností bylo podáno šest žádostí, v oblasti výchovy a vzdělání evidujeme 98 žádostí, na kulturní aktivity podali jednotlivci i spolky celkem 84 žádostí, v rámci kapitoly sociálních a zdravotních dotací bylo podáno 60 žádostí, na životním prostředí evidují 16 žádostí a pro oblast sportu je podáno 54 žádostí, z toho 4 na investiční výdaje, 22 na činnost sportovních občanských sdružení, 20 na významné jednorázové sportovní akce a osm na významné sportovní akce klubově neorganizovaných sportovců.

Jak fungoval systém elektronického podání žádostí?
Systém fungoval bez větších chyb a problémů. Pouze někteří žadatelé, kteří dávali žádost v oblasti sociálních věcí a zdravotnictví, měli problémy s elektronickou formou, se kterou se obtížněji sžili. Bylo zaznamenáno i pár technických nedostatků, například s přílohami, ale vše bylo průběžně řešeno, systém vydržel nátlak a všechny žádosti dorazily.

Jaká bude nyní cesta žádostí?
Na jednotlivých odborech podle oblasti, ve které je žádost podána, se nyní žádosti kontrolují po formální stránce. Pokud úřednice objeví nějaký nedostatek – například nevyplněný kontaktní údaj, špatně vyplněnou adresu sídla a podobně, tak kontaktují žadatele, aby nedostatek v řádu dnů odstranil. Poté budou mít čas na projednání žádostí městské komise, které mají doporučující stanovisko. No a pak již žádosti čeká konečný běh v rámci porady starosty, projednání radou města a samozřejmě konečné schválení je na zastupitelstvu města.

Elektronický systém se osvědčil, vymizí v příštím roce papírová forma?
Ano. Cílem elektronizace systému byl mimo jiné úbytek „papírování", které je s fyzickým podáním žádosti spojené. Také případné nedostatky se skrze elektronický formulář odstraňují snáze. Vzhledem k tomu, že systém fungoval v pořádku, není důvod nadále papírovou formu podání požadovat.

Dodejme, že jako každoročně překračují žádosti v některých oblastech rozpočtové možnosti města, a tak musí žadatelé počítat s tím, že uspějí jen částečně či neuspějí vůbec. Např. v oblasti životního prostředí mají žádosti souhrnnou hodnotu 454 tisíc korun. Za zmínku stojí i informace z jednání finančního výboru, který zastupitelstvu navrhuje úplně zrušit dotační položku pro církve a náboženské společnosti, a to s odvoláním na církevní restituce.

Tomáš Vašíček

Autor: Redakce

12.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
14

Za nástup k policii leží na stole nabídka 150 tisíc korun

Skupina Timudej
2

Timudej představí v Dobříši velkou show

Trio Inflagranti přiveze do Sedlčan kromě světových hitů i Josefa Vojtka

Sedlčany - Unikátní spojení dívčího smyčcového tria Inflagranti s doprovodnou rockovou kapelou a frontmana skupiny Kabát Josefa Vojtka nabízí pořad Live At Broadway. Sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka jej hostí ve středu 24. ledna od 19.30 hodin a nejen o něm jsme si povídali s houslistkou a uměleckou vedoucí souboru Inflagranti Markétou Muzikářovou.

KRÁTCE: Zámek Dobříš uzavře expozice

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Musel na rychlo změnit plány, přesto Jan Tománek v závodu ve Švýcarsku zazářil

Svatý Mořic – Jan Tománek se zúčastnil závodu VISMA Ski Classics La Diagonela, v rámci kterého absolvoval třicetikilometrový závod La Pachifica. Svůj souboj s náročnou tratí dokončil ve výborném čase 2:41.12 hodiny jako jediný handicapovaný závodník na sledgi.

Úspěch! Martin Macík si z Dakaru odváží páté místo

Sedlčany – Závodníci sedlčanského týmu Big Shock Racing dosáhli v letošním extrémně náročném ročníku Rallye Dakar na výborná umístění. Posádka kamionu Martin Macík, František Tomášek, Jan Mrkva vybojovala pátou pozici, motorkář Jan Brabec obsadil konečné 39. místo. Postarali se tak o nejlepší české výsledky ve svých kategoriích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>