Druhá část obyvatel se bouří, protože zastávají názor, že by se stromy měly nechat, aby bylo zachováno příjemné prostředí v této části Příbrami a prostě chtějí ve svém okolí zeleň.

Starosta Příbrami Josef Řihák se rozhodl udělat anketu, která je směrodatná pro úpravy ulice. „Máme vypracovanou studii na obě varianty a nyní čekáme na čtvrteční výsledky, které pro nás budou směrodatné. Jde o demokratickou volbu občanů,“ říká starosta.

První varianta je pro zachování oboustranných zelených pásů stromů a vzrostlé zeleně. Tím pádem by nevzniklo více míst k parkování. Druhá varianta předpokládá vykácení levého pásu 73 stromů. Touto variantou se zvýší počet parkovacích mást a prosvětlí se byty.

„Já tu také žiji. Ale přeci jen auto je dnes potřeba a vidím, jak se za ta léta jejich počet rozrůstá. K čemu budou trávníčky, když auta pro nedostatek parkovacích míst budou parkovat na nich? V ulici mám i několik příbuzných a známých, kteří auto nemají. Ti si však stěžují na to, že musí svítit i v dopoledních hodinách,“ uvedl v diskuzi pod článkem Deníku Martin, který v ulici 28. října bydlí.

Podle Řiháka názorové rozpory blízce souvisí s věkovou hranicí. Starší obyvatelé by prý raději měli zeleň a stromy, které zkrášlují krajinu. Ti mladší naopak v dnešní době řeší spíše, jestli budou mít místo na zaparkování auta.

„Nikdy jsem neměl nejmenší problém zaparkovat. Vždy najdu pohodlně parkovací místo maximálně několik desítek metru od vchodu. Stromy nekácet ani zde, ani na náměstí. Chceme tu zeleň,“ řekl svůj názor odpůrce kácení Karel, který rovněž diskutoval na webu Příbramského deníku.