Na otázky Deníku odpověděl jeden z organizátorů Kačerů Jan Štika.

Mohl byste v krátkosti popsat, co znamená pojem Kačeři?

Pojem Kačeři znamená spoustu let zábavy, přátel, hudby, ale také práce a odříkání. Kačeři jsou hudebním festivalem se spoustou i jiné kultury, než je jen hudba, a sportu. Tento pojem trvá již po dobu šesti let pod širým nebem a o poznání kratší dobu pod střechou.

Kdy vás poprvé napadlo udělat akci v krytém prostoru?

Akci v krytém prostoru jsme se rozhodli uspořádat před rokem. Z této myšlenky vznikla akce Zimní Kačeři, kde vystoupily tři živé kapely. Jelikož někteří z nás inklinují více k taneční hudbě, tím byla nasnadě myšlenka tanečního mejdanu Electro Kačeři na světě. Prostor březnickéhokulturáku je skvěle koncipován a sám se nabízí na pořádání akcí takového typu.

Jaký úspěch sklidila akce Zimní Kačeři?

Z hlasů veřejnosti a počtu návštěvníků akce sklidila vesměs kladné ohlasy. Kapely vystoupily všechny a vytvořily parádní atmosféru od začátku do konce, samozřejmě za velké podpory návštěvníků. Proto také nezůstane jen u jedné koncertní edice.

Nyní se chystáte uspořádat taneční akci. Myslíte, že bude mít elektronická hudba stejný úspěch jako vystoupení kapel?

Doufáme v to. Taneční akce se pořádají v příbramském regionu velmi sporadicky, proto chceme návštěvníkům připravit takovou akci, na kterou jen tak nezapomenou. Těm, kteří si pod pojmem taneční akce představují techno a Czechtek, chceme udělat jiný obrázek a ukázat, že elektronická hudba je různorodá a veselá, taneční akce do detailu připravené a se spoustou zábavy.

Co chystáte za novinky a překvapení pro návštěvníky?

Pro návštěvníky Electro Kačerů chystáme několik novinek. Tou největší je sama párty, která se bude v kulturním domě konat poprvé. Další novinkou bude obrovská videoprojekce a světelná show. Velmi mě těší, že se nám podařilo pro návštěvníky připravit odpočinkový koutek s počítačovými trenažéry a velký turnaj ve stolním fotbálku. Samozřejmostí jsou oblíbené soutěže a dekorace.

Kdo bude pro vás osobně největším lákadlem Elektro Kačerů?

Lákadel je na Electro Kačerech spousta. Co mě osobně nejvíce láká, jsou dvě DJské premiéry, jednou je vystoupení residenta klubu Roxy a moderátora Radia 1 v jedné osobě Dana Cooleyho a druhou je vystoupení plzeňského DJ Da Moona se saxofonistou Jakubem Ročňákem. Další specialitou bude zajisté videoprojekce od chlapců z Plzně, kteří si říkají Trippl Krippl, to bude velká lahůdka pro oko návštěvníka.

Co dalšího chystáte pro hudební publikum?

V rukávu toho máme přichystáno mnoho. Na následující rok chystáme několik překvapení, co mohu ale již prozradit, jsou únoroví Zimní Kačeři a opět jejich koncertní podoba v Kulturním domě Březnice. Již nyní už ale také pracujeme na letní podobě festivalu. Je na co se těšit, novinky a jiné informace jsou na stránkách www.kaceri-festival.cz nebo se přijďte sami přesvědčit 12. listopadu do Březnice.