Na místní louce se bude konat již 6. ročník festivalu Kačeři. „První čtyři ročníky byly spíše přátelského rázu. Minulý rok jsme se rozhodli oslovit i širší veřejnost, udělat plakáty a získat sponzory. Na konci srpna se sešlo v Horčápsku okolo 400 lidí. Vyšlo počasí a celý víkend se nesl ve znamění sportu, hudby a skvělé nálady. V zimě jsme udělali obdobnou akci v KD Březnice,“ přiblížil vznik Kačerů jeden z organizátorů Filip Matoušek.

Kačeři nejsou jen hudební festival. Pořadatelé se snaží zajistit pro návštěvníky celovíkendové vyžití.Na programu je fotbalový turnaj osmi týmů, k dispozici bude volejbalová síť, kterou můžou návštěvníci využívat, dále si můžete vyzkoušet petanque, badminton, stolní fotbálek a další hry. „Chceme dávat festivalu určitou tvář. Náším přáním je, abychom dokázali nabídnout návštěvníkovi hudební program, který jde ruku v ruce se sportovními aktivitami. Nechceme jen lidi dát do prostoru, aby poslouchali hudbu a pili,“ přiblížil myšlenku Kačerů druhý z organizátorů Jan Štika.

Další složkou, která bude v areálu přítomna, je výtvarné umění. Kousek od pódia bude novinářská budka, která bude sloužit jako velké noviny. „Budku vyzdobíme články o hudebních kapelách, programem festivalu a dalším dekorativními prvky,“ řekl Štika. Mladí pořadatelé myslí také na nejmenší. Během fotbalového turnaje se uskuteční soutěž Každý gól pomáhá. Za každý vstřelený gól dají pořadatelé domluvenou částku. Celkový obnos se po turnaji předá přípravce TJ Březnice, která za něj nakoupí fotbalové vybavení pro nejmenší. Do soutěže se mohou zapojit i návštěvníci.

I přes tyto aktivity zůstává prioritní hudební složka. Ta startuje již v pátek, kdy na warm up zahrají PB Jungle company, vše v rytmu drum´n´bassu a také příbramská kapela Pawnshop. Sobotní živá produkce nabídne různorodý program. Z živých kapel se můžete těšit na pražské ska uskupení Discoballs. Dále na táborskou kapelu Bros´n ´Beasts, která dorazí i se svým americkým frontmanem a předvede koncert plný kytarových rifů. Z Prahy dorazí i Simple Muffin, kteří se předvedli již na zimní podobě festivalu. Plzeňský kraj bude zastupovat punkrocková kapela s příznačným názvem Amores Perros. Pozvolna se přesuneme do příbramského okresu a závěrečným dvěma kapelám. The Streetfighters přivezou pořádnou dávku hardcoru. Kapela Výčep, jednoduše řečeno legenda příbramského rocku.

Druhá stage bude dunět v rytmech taneční hudby. Zde si přijdou na své všichni příznivci všech odnoží housu. Je libo pravý nefalšovaný deep vocal house, uslyšíte od českého matadora Viléma, kterého doprovodí na saxofon Kuba Ročňák. Je na co se těšit. Dalším z DJs bude plzeňský Da Moon, kterého budete moci slyšet na Kačerech místo avizovaného hraní na Mácháči v ten samý den. Dalším DJem ze stáje NUbreed.cz booking bude Soundjet, ten vás rozhýbe v rytmech tech-housu. Po loňském úspěchu je nám ctí opět představit jednu třetinu projektu Substance-D a to DJe Duffa a jeho podobu electro housu. V neposlední řadě naservíruje řádnou dávku electra, čím dál tím více oblíbený DJ Šlapy. Celý večer rozjede a vás rozehřeje JOhn Happy, kačeří resident. Na závěr a ranní electro set zahraje příbramský DJ Fedy, člen sound systemu Mushroom.

Během celého víkendu bude tedy o zábavu postaráno. Zajištěno je i občerstvení a pitný režim mohou účastníci dodržovat na baru. Se zaparkováním svých aut i těl si účastníci také hlavu lámat nemusí. Parkoviště i stanové městečko jsou součástí areálu. „Teď již jen doufat, že počasí bude festivalovým radovánkám nakloněno a lidé se přijdou bavit a pořádně se rozloučit s létem,“ uzavřely oba členové organizačního týmu Jan Štika a Filip Matoušek.