Jejich cílem je především bavit lidi a zdá se, že se jim to daří, protože festival navštěvuje čím dál tím více fanoušků. Není ani divu, že se Kačeři dostali mezi nominace jako Hudební počin roku v anketě Příbramský Otík. Organizátoři se snaží návštěvníkům přinášet nejen zajímavou a rozličnou muziku, ale také další zábavu.

Letní Kačeři

„Festival máme vlastně rozdělený na letní a zimní. Letní se koná na louce u Horčápska a je charakterizován příjemnou a přátelskou atmosférou. Léto nabízí více možností, takže kromě vystoupení živých kapel a dýdžejů, se návštěvníci mohou zúčastnit různých sportovních klání, případně dalšího doprovodného programu,” uvedl jeden z organizátorů Filip Matoušek.

Letní Kačeři jsou tak doprovázeni fotbalovým turnajem, volejbalem, petanquem, fresbiečkem nebo střelbou na přesnost. Každý se může zúčastnit soutěží typu Král baru, Nejstylovější kačer a podobně.

Na akci se rovněž sjede řada stánkařů, takže není nouze ani o občerstvení. Organizátoři nabízí návštěvníkům také nocleh ve stanovém městečku.
Přesto všechno ale zůstává festival zaměřený na hudbu.

„Snažíme se, aby na festu vystupovaly hlavně lokální kapely, ale vždycky přichystáme pro fanoušky nějaký bombónek. Lidi tak mohli slyšet například kapelu Discoballs nebo Simple Muffin. Mezi djs vystoupila housová legenda Dj Vilém, známý pražský Dj Duff a nejlepší Dj západních Čech Da Moon,” vysvětlil Matoušek.

Zimní Kačeři


Zimní Kačeři se konají pravidelně dvakrát za rok v březnickém kulturáku s tím, že jednou je akce zaměřena na dýdžeje a podruhé na kapely. I uvnitř čekají na návštěvníky soutěže a doprovodný program. Mohou se zúčastnit například turnaje ve stolním fotbale nebo si vyzkoušet automobilové trenažery.

Každopádně festival Kačeři není zaměřen pouze jednostranně, ale nabízí návštěvníkům široké spektrum hudebního vyžití. Organizátoři zvou kapely, které hrají rock, indie, pop, ska, funky, big beat, dýdžejové zase house, elektro, break a tech-house.

Zřejmě proto jsou Kačeři tak oblíbeným festivalem. „Na našem festivalu si ceníme především přátelské atmosféry. Většina účastníků se už mezi sebou zná a nebo se teprve seznámí. Snažíme se každý rok festival něčím novým zpestřit a držet si určitý punc originality,” doplnil Filip Matoušek.