Podle kalendáře před několika dny oslavil svátek Hubert a právě za tímto účelem se v sobotu v Kácini koňáci sešli. Jezdeckou sezonu každý rok uzavírá na podzim Hubertova jízda. Pořádají ji v mnoha stájích po celé republice jako odměnu pro všechny své členy, kteří po celý rok pilně pracovali.

Stejně tak i v tomto případě se sjely stáje ze širokého okolí. Přesto, že se v Kácini konal první ročník, postavilo se na start Hubertovy jízdy třiačtyřicet koní.

„Účast je parádní, tak doufám, že se to povede. Připravili jsme zhruba patnáct kilometrů dlouhou trať s dvaadvaceti překážkami. V polovině trati je občerstvení, kde bude zároveň i přestávka. A na konci se jezdci utkají v symbolickém honu na lišku,” uvedl organizátor Alois Kopáček.

Po dokončení jízdy organizátoři naplánovali ustájení koní a sraz v místní restauraci, kde budou takzvaně soudit a hodnotit předešlou jízdu.
Večer už všechny čeká pouze zábava s hudbou.

Nejmladší účastnicí Hubertovy jízdy v Kácini byla teprve pětiletá jezdkyně. Naopak nejstaršímu bylo kolem sedmdesáti let. Jízdy se však zúčastnila například i známá módní návrhářka Ivana Follová, kterou doprovázel její manžel.

„Jezdíme sem na chalupu už spoustu let. Jsou zde bezvadní lidé, kteří tvoří úžasné společenství. Dokonce se mnoho z nich podílelo i na svatbě naší dcery. Skutečně si místních lidí moc vážíme,” doplnil Jan Foll, který prý sám na koni nejezdí.