Hygienici stále nedoporučují koupání na Slapech, a to na všech místech v regionu (Měřín, Nová Rabyně, Nová Živohošť, Žďáň, Županovice a Živohošť). Důvodem je, jak jsme již v týdnu informovali, přítomnost uhynulých ryb ve vodě, které se v horkém počasí začaly rozkládat. „Celá slapská nádrž má 4. stupeň kvality vody, obsahuje člověku nebezpečné patogeny," řekl včera příbramský hygienik Luboš Mandík. Uhynulých ryb ale podle něho začíná ve vodě ubývat a situace by se měla začít zlepšovat.

O něco menší problémy jsou také na Orlíku, ale týkají se spíš naplavenin v podobě listí a větví. Platí tu „dvojka", což je zhoršená kvalita vody.
Trhovky jsou ke koupání podle Mandíka nevhodné pro oslabené jedince.

„Vlivem teplého počasí v minulých dnech se tu razantně objevily sinice. Koupání by se tu měly vyhnout děti, starší lidé a lidé s oslabenou imunitou. V každém případě je nutné se po koupání osprchovat vodou z jiného zdroje," radí Mandík.

Vizuálně zhoršenou vodu hygienici na Orlíku zaznamenali v lokalitách Lavičky, Podskalí a Popelíky. Koupání v Příbrami pod širým nebem umožňuje venkovní bazén aquaparku a Nový rybník. Dnes otevírá koupaliště Březnice. Voda je tu zhoršená kvůli naplaveninám po povodních.

Vzorky vody si nechala otestovat i Obecnice, ale ty zatím údajně nejsou zpracované. Jince mají koupaliště před dokončením rekonstrukce, koupání tu má začít s letními prázdninami.