Památkově chráněný silniční most s několika cennými sochami čeká rekonstrukce. Jak v Březnických novinách na jaře uvedl starosta města Petr Procházka, byl most při povodních před dvaadvaceti lety značně poškozen a plány na jeho opravu byly stále odsouvány. „Oprava je tedy nezbytná a dalo by se říci, že přichází za pět minut dvanáct,“ poznamenal starosta.

Most bude po dobu prací uzavřen pro veškerou dopravu i pro pěší. A nepůjde o jediné omezení. Jak v místním měsíčníku připomněl starosta, nezbytné budou další částečné uzavírky: Tochovické ulice od křižovatky u Kottova mlýna, Sadové od mostu ke vjezdu do ulice V Koleji a ulice L. Kuby od Špejcharu ke kamennému mostu.

Předpokládaným termínem předání staveniště stavební firmě je letošní červen, rekonstrukce by pak měla probíhat až do podzimu. Opětovné otevření mostu přinese změnu, rozšířený chodník bude umístěn pouze na levé straně směrem z náměstí k zámku.

Kamenný most v Březnici

Silniční most s třemi oblouky spojuje historické jádro města se zámkem na levém břehu říčky Vlčavy. Součástí mostu jsou hodnotné barokní a klasicistní sochy, sv. Jana Nepomuckého, sv. Dismase, P. Marie Bolestné a sousoší Kalvárie, které se nacházejí na pilířích. Most je kulturní památkou a českým industriálním dědictvím.