Půjčili jsme si totiž dopravní značku a kanál a vydali jsme se do dvou příbramských výkupen zjistit, jestli s prodejem věcí pochodíme.
Na otázku, zda by od nás vykoupili kanál nebo dopravní značku, zněla jasná odpověď: „No vy jste se snad zbláznili! Takovéhle věci vůbec nebereme, za to jsou šílené pokuty,“ zděsila se Marie Havlínová z Příbrami. Ještě dodala, že to občas někdo zkusí, ale u ní prostě nepochodí. Není to prý tak dávno, co jeden příbramský bezdomovec přivezl na káře kanál. Ani od něj ho nevykoupila.
„Sledovala jsem ho, aby mi ho tady někde neopřel, protože byl těžký a musel se s ním pěkně nadřít. Kdybych si toho nevšimla, mohla bych mít velký problém,“ zavzpomínala na nedávnou příhodu Marie Havlínová.
V jiném příbramském výkupu železného šrotu jsme také s prodejem kanálu a dopravní značky nepochodili. Silně podezíravý pohled prodavače Jiřího Ševčíka říkal, že tady končí legrace. Později přiznal, že lidí s podobnými věcmi se najde víc než dost.
„Značka by musela být poškozená a kanál rozbitý. Navíc si dělám zápis. Podezřelé věci vůbec nevykupuji,“ řekl důrazně. Zajímalo nás, jak řeší situace, když někdo přiveze nějaký podezřelý materiál.
„Před časem mi přivezli tři tuny litiny. Oznámil jsem to policii. Nakonec si dotyčného vyhledali a ten se přiznal, že to ukradl. Když někdo přiveze barevné kovy a nejsem si jistý, srazím procenta. Lidé si sami zhodnotí, jestli se jim to vyplatí. Na to jsou speciální výkupy barevných kovů,“ dodal Jiří Ševčík.