Zápisy do mateřských škol připadly na 5. a 7. května. Dohromady přišlo přesně 383 dětí, které rodiče přihlásili do jedné z příbramských mateřinek. I přestože v dalších okresních městech Středočeského kraje často nemají místo pro přespolní děti, v Příbrami je situace klidnější a mohou si dovolit přijmout i přespolní děti.

„Všechny děti starší tří let byly přijaty. S nimi jednotlivé mateřské školy přijaly také poměrně velké množství dvouletých dětí. Zároveň mohu potvrdit, že příbramských mateřských škol docházejí děti ze spádových obcí, které nemají zřízenou školku vlastní,“ uvedla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Letošnímu dětskému dni v Příbrami přálo počasí
FOTO: V Příbrami otevřeli nové parkourové hřiště. Jedno z největších v Česku

Společně s českými rodiči k zápisům přivedli své děti také Ukrajinci, kteří na území města našli útočiště. Pro ně byly vypsány zápisy na 2. června. „Celkem k zápisu přišlo 22 dětí. O jejich umístění se v současné době rozhoduje, protože momentálně probíhá správní řízení,“ doplnila Švehlová s tím, že podle metodiky ministerstva školství jednotliví ředitelé musí v řízení rozhodnout nejpozději do 30 dnů, tedy do začátku prázdnin.

Co se týče kapacit příbramských školek, zatím je podle radnice situace klidná. Pokud se tedy demografická křivka nezačne nijak dramaticky měnit, míst je v městských mateřinkách prozatím dostatek.