Tato zpráva vyvolala u některých čtenářů obavy, že se snad v Příbrami zruší záchranka nebo že tu bude záchranářů málo. Tak tomu není.

Podle ředitele příbramské záchranky Čestmíra Kalíka půjde pouze o zrušení operačního střediska, které prozatím sídlí ve Školní ulici. Středisko má za úkol pouze řídit výjezdy záchranářů.

„Už tam tudíž nebude stálá služba, která by klíče a karty seniorů trvale hlídala, přijímala a vydávala, jako doposud. Středočeští záchranáři budou mít pouze jedno operační středisko, a to v Kladně. Činnost záchranářů v Příbrami to tedy neomezí,“ vyjádřil se Čestmír Kalík.

Tím pádem se zajištění tísňové péče Areíon ocitlo v ohrožení. Záchranka tedy oslovila Městskou policii Příbram, zda by umožnila uložení zásahových karet na služebně, jako tomu v některých městech bývá.

„Umístění klíčů na služebně jsme neschválili, strážníci plní jiné úkoly,“ reagoval starosta Příbrami Josef Řihák s tím, že město bude na kraji usilovat o zachování operačního střediska záchranky v Příbrami.

Přesto se ale musí najít jiné vhodné a dobře přístupné místo s trvalou službou, která zásahové karty pohlídá. „Jednali jsme o tom a předběžně by tím místem mohl být azylový dům,“ konstatuje starosta Řihák.