Bývalá kasárna v Dobré Vodě nedaleko Březnice nebyla dosud prodána. Březnice získala nepotřebný armádní majetek bezúplatným převodem a zastupitelé nakonec rozhodli, že celý areál, kde měli výcvikové středisko vojáci hradní stráže, prodají. Záměr se však městu nevydařil a prodej svěřila radnice realitní kanceláři. Ani té se však obchod nezdařil, a tak se zastupitelé usnesli, aby odbor správy majetku města vypsal nové výběrové řízení na jiné realitní kanceláře.
„Realitky jsou už vybrané a a vyvolávací cena na prodej kasáren je stále 4,5 milionu korun,“ řekla Deníku starostka Jana Krajmerová.
Ještě předtím, než se radnice rozhodla objekty i s pozemky prodat, měla několik záměrů. Jedním z nich bylo přestavět kasárna na penzion pro vojenské veterány. Zastupitelé také kdysi odmítli nabídku na přidělení dotace od státu, která je určena na financování bydlení pro azylanty. „Rozhodli jsme se, že azylanty nebudeme přijímat,“ uvedla k tomu tehdy starostka.
Vloni v létě přišel jeden zájemce s nabídkou, že za kasárna zaplatí 4,5 milionu korun. Nakonec také od svého záměru odstoupil. Jeho podnikatelský záměr se ale zastupitelům zamlouval, protože sliboval obnovení malých lázní, které v minulosti v Dobré Vodě byly. Chtěl také postavit sociální ústav nebo dům s pečovatelskou službou.
Hodnota celého areálu je podle znaleckého posudku přibližně 20 milionů korun.
Ještě větší problémy s kasárnami měli v Rožmitále.
Po letech nekonečných průtahů se je podařilo loni prodat za 80 milionů korun. Nový vlastník nemá podle starosty Josefa Vondráška příliš jasno, jak areál využít. „V současné době se ale řeší projekt na využití části kasáren pro sociální služby,“ řekl starosta Vondrášek.