Areál bývalých kasáren v Dobré Vodě u Březnice zřejmě už brzy přestane zahálet a chátrat. Březnické radnici se po dvou letech podařilo sehnat kupce. Navíc by mělo vzniknout několik pracovních míst, což bylo při výběru zájemců o kasárenský objekt pro radnici prioritou. Další podmínkou byl prodej celého objektu najednou, nikoli po částech, a to se také podařilo.

V červnu se přihlásili dva vážnější zájemci. První společnost chtěla využít hlavní budovu pro bydlení a administrativu, hala měla sloužit k výrobě a renovaci automobilových filtrů, a také jako sklad. Druhá společnost měla záměr ekologicky zpracovávat suroviny a vracet je zpět do výroby. To radnici zaujalo.

„Od března, kdy si mohla kasárenský objekt prohlédnout široká veřejnost, se hlásili zájemci, kteří neměli finanční krytí. Potom se ozval podnikatel, který už působí v Žatci a v Praze. Měl by se tu recyklovat materiál z ledniček a vyrábět izolační hmoty a sluneční kolektory. Zájemce chce zřídit pracovní místa. Jeho záměr se nám líbil,“ prozradil Deníku březnický radní František Pinkava.

Vznik volných pracovních míst, kterých by při tomto záměru mohlo být kolem třiceti, je prý lákavý. Není ale ještě nic stoprocentně jisté. „Prodávali jsme areál přes realitní kancelář. Společnost bude teprve převádět peníze z bankovního účtu. Až banka prověří záměr firmy a její platební schopnost a až budou peníze na našem účtu, pak tomu teprve uvěřím,“ řekla starostka Březnice Jana Krajmerová.

Město by mělo prodejem kasáren získat zhruba 4,5 milionu korun. Kam je hodlá investovat? „Naplánovali jsme tolik akcí, že bychom museli kasáren prodat deset, aby nám peníze stačily na všechno. Děláme rekonstrukci školky, další větší akcí je mateřské centrum, tak bychom zřejmě pomohli tam,“ doplnila starostka Krajmerová.