Tím jedním zájemcem byla firma Strabag, která náměstí rekonstruuje. Nabídková cena byla téměř sedm milionů korun. Přitom by celá rekonstrukce měla přijít na něco přes 40 milionů korun.

„Rada soutěž zrušila a vypsala ji znovu, aby i jiné firmy využily možnosti zakázku získat. Samozřejmě je v zájmu města, aby vysoutěžená cena, což je jediné kriterium pro výběr zhotovitele, byla co nejnižší. Když radní první soutěž rušili, shodli se na tom, že je ještě čas na její opětovné vypsání,“ sdělil Deníku mluvčí příbramské radnice Jiří Kubík.

Náměstí bez kašny pravděpodobně nezůstane. Přesto, může případné neúspěšné hledání zhotovitele kašny průběh rekonstrukce nějak ovlivnit? Zřejmě ne. Na její výstavbu je totiž zatím ještě čas. „Kašna se bude stavět stejně až na konci rekonstrukcí po dokončení všech sítí a komunikací,“ doplnil Kubík.

Rekonstrukce náměstí a okolí je v plném proudu a lidé už si mohou všímat některých změn, například dlažby a obrubníků. V souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí jsou stále uzavřeny dopravě tři úseky silnic okolo náměstí, což jsou ulice Hailova, Plzeňská a Milínská. Tady se právě provádí výstavba dešťové kanalizace. Kolony, které v dopravních špičkách vznikají na nejpoužívanější objízdné trase, která vede okolo nemocnice, by prý měly přestat šoféry trápit nejdéle do konce roku.