Hospodyňky obléhaly stánky se zeleninou a sadbovými rostlinami. Kdo se doma nestačil nasnídat, mohl si pochutnat na ještě téměř teplých koláčcích Zdeňky Soukupové z Příbrami. Aby se dostalo na každého, musí stánek pořádně zásobit.

„Začínám den před jarmarkem v poledne a končím k ránu. Zadělávám devět kilo těsta. Když do toho dáte srdce, tak je těsto krásně hedvábné," říká s úsměvem Zdeňka, pro níž je pečení jedním z koníčků.

O pár kroků dál se dámy a dívky sklánějí nad šperkařskými výrobky z kamínků a drátků. Alena Marešová z Rybníků se šperkařstvím zabývá zhruba čtyři roky, jinak je bytovou návrhářkou. Můžete ji znát z Příbramské svatohorské šalmaje. „Šperky jsem začala dělat po mateřské dovolené. Nějak to jde samo," prozradila šperkařka. A protože tato profese podléhá oproti koláčkům módním trendům, ráda si prý nechá od zákaznic poradit nebo vytvoří šperk přímo na přání.

Ani tentokrát na jarmarku nechyběl benefiční stánek. Kdo si zakoupil křupavý kulatý chléb nebo celozrnné rohlíky, pomohl Dětskému domovu v Korkyni.