Vojáci ze 132. smíšeného dělostřeleckého oddílu z posádky Jince měli ve Vojenském újezdu Brdy ostré bojové střelby. Salvy ze 152mm samohybných kanónových houfnic a 122mm raketometů zněly nad Brdy od úterka do čtvrtka. „Nácvik střelby a řízení palby s bojovou ostrou střelbouřídil velitel 13. dělostřelecké brigády plukovník Ján Kožiak. Námětem hlavní části cvičení byla prověrka sladěnosti a připravenosti dělostřeleckého oddílu ze stupně brigáda. Cílem brigády bylo prověření štábu a cvičící jednotky v oblasti technického a taktického řízení palby s využitím automatizovaného systému řízení palby ASPRO a při jeho výpadku,“ přiblížil informační důstojník 13. dělostřelecké brigády Michal Abrhám.
Cvičení se zúčasnili zkušení vojskoví a palební důstojníci z Univerzity obrany v Brně, Vojenské akademie ve Vyškově i z velitelství Společných sil. Ti dohlíželi na výpočet prvků pro střelbu a na plnění jednotlivých palebných úkolů. „I přes husté sněžení, špatnou viditelnost a silný vítr mohl na závěr cvičení plukovník Kožiak konstatovat, že stanovené cíle a úkoly byly splněny,“ doplnil Abrhám.
Svoje úkolyodborně taktického cvičení plnila i spojovací rota velitelství brigády, která zabezpečovala systém spojení mezi hlavním místem velení a cvičícími jednotkami. Nácviku se zúčastnily i dva radiolokátory ARTHUR, které využívají ostré bojové střelby pro vlastní výcvik, a to především pro přípravu operátorů a sladění činnosti osádek.
Jinečtí vojáci připravili v rámci cvičení ukázky výcviku a střeleb pro členy Klubu vojenských důchodců z posádky Příbram a příslušníky Policie České republiky. Vojenští senioři společně s policisty si v prostoru prohlédli činnost baterie samohybných kanónových houfnic a raketometů v palebném postavení. Policisté a členové Klubu vojenských důchodců sledovali činnost na hlavním místě velení 132. smíšeného dělostřeleckého oddílu a také bojovou ostrou střelbu z raketometů z prostoru cílové plochy Brda.
V jinecké posádce si pak dali oběd a náčelník štábu podplukovník Jiří Roček je provedl kasárnami. Na závěr návštěvy podplukovník Roček předal předsedovi klubu plukovníkovi ve výslužbě Janu Klemšovi plaketu 13. dělostřelecké brigády.