„Jako dítě jsem byla otrávená, když jsem dostala knížku. Dnes se ke knihám moc ráda vracím a neumím si představit, že bych je vyměnila za internet,“ prohodila zákaznice v příbramském knihkupectví.

„Rozhodla jsem se, že každému z rodiny koupím alespoň něco. Vybírám nějakou knížku pro pětiletého bratrance. Snad nějakou, která by ho trochu připravila do školy,“ váhala Monika Šťovíčková z Dubence.

Zájem o knihy se prý letos oproti loňsku o něco zvedl. „Loni na podzim, když nastoupila krize, lidé se pochopitelně soustředili hlavně na jídlo a ošacení. Kdyby to takhle mělo pokračovat, moc dlouho by obchod nepřežil. Jistě v tom nejsme sami,“ řekl knihkupec z příbramského sídliště.

Letošní Vánoce by měly být na knižní dárky o něco bohatší. „Kniha je naštěstí stále oblíbeným vánočním dárkem. Méně se nyní prodávají učebnice, ale výjimkou nejsou velké a drahé slovníky. Mezi dospělými je zájem o Babicovy dobroty, životopisy slavných, a ženy si mezi sebou kupují romány,“ sdělila Deníku majitelka dalšího knihkupectví Mária Olšanská.