Situace kolem příbramské knihovny byla jedním z témat místní TOP 09, která se před čtyřmi lety v koalici s ANO dostala do vedení města a její místostarosta Václav Švenda měl tuto oblast na starost.

Po čase ukončil spolupráci s tehdejším ředitelem knihovny Pavlem Kabíčkem a vedením pověřil právě Zdeňku Šmídovou. „Tehdy jsem vnímal nepříliš uspokojivou situaci v knihovně. Pod vedením Zdeňky Šmídové se ale výrazně zlepšila, knihovna prosperuje,“ řekl Švenda a dodal, že podle něj není nutné nyní nic měnit.

Zdeňka Šmídová.

A obdobný názor má i starosta Jan Konvalinka (ANO). „Knihovna pod vedením Zdeňky Šmídové funguje, rozvíjí se a dokáže se přizpůsobit měnícím se trendům v oblasti knihovnictví, i měnícím se požadavkům nejen čtenářské veřejnosti,“ sdělil příbramský starosta.

Otázka vyhlášení konkurzu na nového ředitele knihovny sice je stále ve hře, nicméně podle Konvalinky má město více jiných problémů, které musí nutně řešit. „Město má fungující moderní knihovnu s mnoha spokojenými návštěvníky a to je pro nás důležitější než statut osoby, která stojí v jejím čele,“ dodal starosta.