Před třemi lety už v Rožmitále pod Třemšínem problém s nepořádkem na Sídlišti, kam se stahovaly toulavé kočky, řešili. Tehdy zmizel přístřešek ze starých dek i zbytky krmení, kterým je pár tamních lidí zásobovalo, proběhly odchyt a kastrace.

A nyní se to zase opakuje. Desítky obyvatel Sídliště se obrátily prostřednictvím petice na městský úřad, aby zasáhl. Dva senioři tam totiž kočky krmit nepřestali a za zbytky jídel se k domům stahují také krysy nebo kuny. Řešila se i auta poškrábaná auta od zvířat, vztahy mezi lidmi jsou ve čtvrti napjaté, dochází k ostrým hádkám.

Jak Deníku potvrdil rožmitálský starosta Pavel Bártl, problémy s kočkami jsou i v další lokalitě, na Oboře. „Tam je jiná situace, po zesnulé majitelce zůstaly venku kočky, které se dále množí,“ vysvětlil.

Volně žijících koček už je ve městě příliš mnoho. A další generace by strasti s nimi jen vyhrotily. Město proto uzavřelo smlouvu se spolkem Příbramské kočky o odchytech a následných kastracích tulaček. Zatím na rok.

Jarní odchyt proběhne ve dnech 24. a 28. dubna , vždy přes noc mezi dvaadvacátou hodinou a pátou ranní, a to v lokalitách v Oboře a na Sídlišti. „Žádáme chovatele koček, aby si v tomto časovém úseku své kočky zabezpečili,“ vyzvala radnice na webu města chovatele.