Pokud organizátoři nezmění plány na poslední chvíli – čemuž však aktuální opatření ministerstva zdravotnictví nenasvědčují – měli by se předem registrovaní účastníci dopoledne sjet na místě srazu u Nového rybníka v Příbrami (přesněji: v sousedství tamního areálu autodružstva) a společně s policisty na motocyklech vyrazit na pohodovou vyjížďku s cílem na polygonu ve Dlouhé Lhotě u Dobříše.

Na polygonu se chystá odpolední program přístupný i dalším zájemcům, kteří se nezapojili do vyjížďky; ta má totiž kvůli bezpečnosti počet účastníků omezený na 250 jezdců.

Akce v rámci projektu Kolama dolů, známého už z minulých dvou ročníků, byly původně plánovány po celé republice. Začít měly už před dvěma měsíci – v polovině dubna. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru však bylo postupně zrušeno devět plánovaných termínů. Uskutečnit setkání nebylo možné, a tak policie pouze vyvěsila výuková videa na svých účtech na sociálních sítích.

Cíl akce, jejímiž organizátory jsou Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR a Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, naznačuje už její název Začněme spolu. Policisté, mezi nimiž není málo těch, kteří si sami rádi vyjedou na motocyklu – a to i v řadách nejvyšších služebních funkcionářů – pořádají na počátku sezony setkání jezdců, kteří mají zájem připomenout si základní pravidla bezpečného návratu.

Současně se účastníci mohou dozvědět i něco nového a zdokonalit své dovednosti. Ano; přímo i trochu potrénovat. Součástí programu je totiž také bezplatná ukázka výcviku na polygonu. První dva ročníky se setkaly se značným ohlasem. V loňském roce však byl kvůli koronaviru plánovaný program kompletně zrušen – a letos jeho naprostá většina.