Nehodovost na našich silnících v porovnání s předchozím rokem stoupá. Policie eviduje více kolizí za březen oproti tomuto měsíci loňského roku. Stoupla i celková nehodovost za první tři měsíce roku 2008 v porovnání se stejným obdobím loňského roku.
Od počátku letošního roku do konce března havarovalo 417 řidičů, vloni to bylo 385 hlášených událostí. Zatímco v prvním čtvrtletí roku 2007 zemřeli na silnicích Příbramska tři lidé, letos jeden člověk.
„Nejčastěji zaviní nehodu řidiči příliš rychlou jízdou a také nerespektováním přednosti v jízdě,“ uvedla k tomumluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
Od ledna do března se stalo 27 kolizí, při nichž řidiči měli pozitivní testy na požití alkoholu. Vloni za stejné období havarovalo s alkoholem v krvi 15 lidí. „Zvyšuje se stále i počet střetů s lesní zvěří. Za sledované období letošního roku bylo celkem 33 nehod po srážce s lesní i domácí zvěří. Loni to bylo 14 případů,“ připomněla mluvčí.Způsobená škoda na autech je 17,3 milionu korun. Policisté udělili blokové pokuty za více než 350 tisíc korun.
Více dopravních nehod musela dopravní policie řešit i letos v březnu oproti loňsku. „V březnu havarovalo 141 řidičů, to je o dvanáct více než loni,“ dodala policistka Monika Schindlová. Shodný je počet kolizí zaviněných při požití alkoholu – v obou sledovaných měsících po sedmi. Dvojnásobný počet byl ale u střetů se zvěří. Vloni to bylo šest, letos tedy dvanáct. Za celý měsíc se vyšplhaly škody na vozidlech na 5,6 milionu korun. Blokových pokut rozdali policisté za 132 tisíc korun.