„Jel jsem z práce z Dobříše trochu dřív přes Evropskou a u benzinky byla kolona. Když jsem se dostal na kruhový objezd, chtěl jsem odbočit na Husovu jako každý den, ale tam byla fronta také až prakticky na kruháč, takže jsem si to rychle rozmyslel. Doporučuji tyhle dva úseky raději objet, člověk si tolik nezajede a určitě to je rychlejší,“ řekl Lukáš Kiš z Příbrami.

Příčinou dopravních komplikací jsou dvě opravy mostů a povrchu silnic v ulicích Husova a Evropská. Místa stavebních prací jsou poměrně blízko kruhového objezdu, kolony aut do něj tedy často zasahují.

„Důvodem pro opravu mostů byla běžná údržba, nešlo o havarijní stav. Rekonstrukce se skládá také z oprav říms, odvodnění či zábradlí,“ vysvětlil Zdeněk Mečíř z Ředitelství silnic a dálnic. Součástí stavby je i pokládka nového povrchu silnice.

Kamenem úrazu je převedení dopravy pouze do jednoho silničního pruhu, úsek je tedy řízen na obou místech kyvadlově světelnou signalizací, kvůli které se tvoří kolony. V době dopravní špičky se situace výrazně zhorší, řidiči by se tedy měli snažit využívat náhradní trasy.

„Dokončení prací závisí z velké části na počasí. Pokud půjde vše hladce, měly by být opravy hotové do čtrnácti dnů,“ upřesnil Zdeněk Mečíř.

Celkem Ředitelství silnic a dálnic zpracovává projekt na opravu pěti mostů v Příbrami, rekonstrukce jednoho pak vyjde přibližně na dva miliony korun.