Soutěž byla jako každoročně vyhlášena počátkem letošního února, a to tradičně ve dvou kategoriích. Přihlásit se mohla malá firma do 50 zaměstnanců a střední a velká firma nad 50 zaměstnanců. Firmy byly komorou opakovaně vyzývány jak e-mailem, tak prostřednictvím regionálního tisku i televize.

„Do uzávěrky soutěže, která se měla konat poslední březnový den, přišlo minimum přihlášek, proto se představenstvo Okresní hospodářské komory Příbram rozhodlo tento ročník soutěže stáhnout a vítěze za rok 2009 nevyhlašovat,“ uvedla ředitelka příbramské hospodářské komory Irena Karpíšková.

„Jednoznačně je tato situace zapříčiněna ekonomickou krizí, která se již v loňském roce dotkla většiny firem. Z tohoto důvodu většina firem svoji přihlášku nepodala. Ekonomický pokles tržeb, v některých případech i pokles zisku a zaměstnanců, je patrný ze všech přihlášek, které k nám přišly. Velice jsme zvažovali tento krok učinit, vždyť je to právě desátý, jubilejní ročník, ale soutěž by nebyla při malém počtu přihlášek dostatečně objektivní,“ doplnila Irena Karpíšková.