Zájemců ve věku od 42 do 50 let o komparz v komedii Vybíjená, kterou točí známý režisér Petr Nikolaev podle knihy Michala Viewegha, se sešlo ve čtvrtek 4. září celkem šestnáct. Ani odměna 800 korun za jeden natáčecí den a k tomu slibované jídlo a pití se zřejmě nezdály příliš atraktivní. V restauraci na sedlčanském fotbalovém stadionu adepty od 16 do 18 hodin vyhlížela Michaela Baginová, aby je mohla vyfotografovat a přijmout od nich vyplněný dotazník. Upozorňovala je zároveň, že musí být k dispozici pět natáčecích dnů, tři dny z toho od 7 do 19 hodin a o víkendu 20. a 21. září  dokonce od 18 hodin do sedmi hodin do rána. „Potřebujeme vybrat devět spolehlivých lidí. Jde totiž o bývalé spolužáky, kteří se setkávají pětadvacet let po maturitě a jejich tváře se nesmí měnit," vysvětlila Baginová, která byla pověřena náborem kamarádů hlavních postav.

Jako první vyplnila kolonky dotazníku Jožka Vondrová. „Mám ráda herce, kteří ve filmu hrají, zvláště Lukáše Vaculíka," řekla nám, co v nabídce filmařů oslovilo. „Věk sice úplně nesplňuji, ale třeba budu mít štěstí," dodala. Zda půjde před kameru se ale nedozvěděla na místě. „Budeme přihlášené kontaktovat," vysvětlila Baginová. O výjmečné zážitky projevil zájem také Petr Černý ze Sedlčan. Potvrdil, že by rád nahlédl do filmové kuchyně. „V té komedii hrají také kluci z Partičky – Ondřej Sokol, Richard Genzer a Michal Suchánek a já se na ně v televizi dívám rád," poznamenal. Trochu ho zviklalo, že by si měl obléci dlouhé kalhoty. „Každý o mně ví, že jsem celý rok zvyklý chodit v kraťasech. No, ale nějak bych to musel vydržet,," usmál se.

Sejít se s herci s Partičky by si přál také Petr Kdolský. „Také by to pro mě byla nová zkušenost. Čas bych si udělal ve všech natáčecích dnech i nocích, to by nebyl problém," řekl.

První filmová klapka padla již 18. srpna a prvním natáčecím dnem na Sedlčansku je středa 17. září, kdy se filmový štáb vydá na Častoboř. V Sedlčanech si vybral pro filmový děj hřbitov. „Zaslechl jsem, že od Petra Zimáka, zaměstnance Sedlčanských technických služeb, chtějí, aby tam vykopal hrob," řekl k jedinému požadavku štábu, o kterém ví, místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. Marie Břeňová