„Přišlo překvapivě hodně diváků a sokolovna se proměnila i díky nim v útulné, spiklenecké centrum. Smáli se, dojímali, snili… Místních přišly asi čtyři desítky, tedy zhruba polovina, zbytek tvořili lidé z okolí, z Dobříše, Prahy, ale i z Vysočiny. Potěšilo nás, že dorazilo hodně mladých,“ poznamenala hlavní organizátorka Sylvie Krobová.

Každý účinkující měl k dispozici zhruba 25 minut. Sylvie Krobová se navíc vzájemně propojila s Ridinou Ahmed v improvizované skladbě. Jiří Bilbo Reidinger v divadelní části diváky nejen rozesmál a zapojil do představení, ale i rozezpíval ve společnou raperskou píseň pro HaITI. Místo narychlo odvolané Vandy Hybnerové zaskočil žonglér Kašpar Klepal za doprovodu scatujícího Bilba. Na závěr měla největší časový prostor mostecká kapela Zdarr.

Na akci dále vystoupil žák dobříšské Základní umělecké školy Jan Tesař. Promluvil také starosta Nové Vsi pod Pleší Josef Radda a Martina Břeňová představila projekty občanského sdružení Člověk v tísni na Haiti.

„Vanda Hybnerová nevystoupila z důvodu náhlé změny v programu pražského Národního divadla. Všechny pozdravovala a držela palce…což jsme všichni cítili,“ uvedl klaun Bilbo, který byl s celou beneficí velice spokojen. „I pod Pleší opravdu myslí na Haiti. Není to s námi Čechy až tak špatné!!!,“ zdůraznil klaun.

Sylvie Krobová se svým manželem Jiřím Bilbo Reidingerem v Nové Vsi žije a deset let zde uváděli vlastní divadelní představení. „Ze začátku chodilo přes 100 diváků, ale poslední představení už míň a míň, a tak jsme si dali pauzu. Teď se ukázalo, že i pod Pleší jsou lidé ochotní myslet nejen na své starosti, radosti, ale i za humna a tak je třeba obnovíme. Uvidíme…,“ naznačila Sylvie Krobová.

Karel Souček