Sběrné místo u kulturního domu, které mají strážníci městské policie pod dohledem kamerového systému, zažilo o víkendu nájezd dvou žen. Jejich počínání nesledovalo jen oko kamery, ale na vlastní oči jej vidělo také několik svědků, kteří upozornili strážníky městské policie.

„Ke kontejnerům přijelo auto, ze kterého vystoupila jedna žena, sundala si bundu, ale nehodila ji do nádoby, naopak sama vlezla dovnitř a pak podávala té druhé šatstvo. Když zlodějka řidička zjistila, že je sledována, nastoupila do auta a odjela. Zřejmě se ale za chvíli na místo vrátila," uvedla jedna svědkyně. Velitel městské policie Petr Krch potvrdil, že policisté hned na oznámení reagovali a okamžitě na místo vyjeli. „Báli jsme se především o její život. Víme, že v několika případech při vybírání kontejnerů došlo ke smrti a nebo vážným zraněním," sdělil Krch s tím, že zlodějky se jim nepodařilo zadržet. Podle záznamu zjistili, že se z kontejneru na textil žena dostala. „ S několika pytli nastoupila do vozidla, které odjelo neznámo kam," dodal Krch. Uvedl, že v minulosti strážnici v nočních hodinách již několikrát zadrželi osoby sociálně slabé, které se snažily vydělat peníze prodejem kovového odpadu z kontejnerů. „Je otázkou, zda lidé, kteří se snaží přežít pod hranicí chudoby, budou schopni zaplatit případnou pokutu," dodal.

Jiří Daněk, ředitel Sedlčanských technických služeb, se prý s případem krádeže textilu z kontejnerů setkal poprvé. „Tyto nádoby máme v Sedlčanech několik měsíců a po městě je jich rozmístěno šest. Jejich obsah si každý týden vybírá firma, s níž máme smlouvu. Výrobci tvrdí, že nádoby jsou konstruovány tak, aby se člověk dovnitř ani ven nedostal. Ženy to musely mít natrénované," soudí Daněk.

Marie Břeňová