Zdá se ale, že ani toto místo veřejnosti nevyhovuje. Kontejnery totiž zejí prázdnotou. „Kdykoli jdu okolo nich, tak jsou prázdné,“ konstatoval ředitel Technických služeb Příbram Pavel Mácha.

Podle reakcí lidí na sociálních sítích je toto umístění pro většinu z nich stále daleko. „Myslím, že je dobře, že ty kontejnery ve městě máme. Určitě tam budu jezdit. Bohužel, technické služby jsou dost mimo pro řadu občanů a mimo obytné zóny,“ míní například Simona Luftová.

I další obyvatelé města by uvítali, kdyby nádoby na použitý olej byly rozmístěné po celém území města, třeba u hnízd na tříděný odpad. „Bylo by asi lepší, kdyby byly na více místech. Člověk by tak nemusel doma skladovat několik PET lahví a hlídat, kdy bude mít cestu kolem technických služeb,“ podotkla Klára Nováková.

Nicméně podle mluvčí města Evy Švehlové je zde obava, aby se například nestávaly terčem vandalů. Navíc je trochu paradoxem, že města a obce sice mají sběr použitých tuků a olejů umožnit, ale nemají přitom žádný účinný nástroj, jak kontrolovat, kdo opravu takto oleje likviduje a kdo je dál lije do kanalizace.