Své o tom ví Daniel Kolář ze sedlčanských technických služeb. „Dvakrát až třikrát denně obcházejí zvony na kovy a tahají z nich těžší předměty, které by se daly prodat ve sběrných surovinách. Tím poškozují nebo přímo prořežou ochranné gumy u otvorů. Často nám v poslední době mizí také z kontejnerů papír. Viděl jsem i skupinky obyvatel, které objíždí kontejnery s kárkou. Žena byla zabořená v nádobě až po rameno a tahala odtud, co se dalo. Na toto počínání nás strážníci městské policie neupozorňují. Když je někde několik hodin převrácený celý zvon, tak to nám zavolají. Stává se to dost často v blízkosti kulturního domu."

Drzost některých lidí je bezmezná. Vylepují reklamy přímo pod dohledem kamer. Přitom Sedlčanské technické služby zajišťují legální plakátování. „Například vyvěšení plakátu o velikosti A4 na týden vyjde na deset korun," sdělil Kolář. „Pětadevadesát procent lidí, kteří si objednají plakátování pro svoje podnikání nebo pro společenskou akci, pochopilo, že nechceme mít plakáty na každé druhé garáži, stromu nebo sloupu, případně na nádobách na separovaný odpad," myslí si Daniel Kolář.

„Jde o porušení obecně závazné vyhlášky. Asi tři případy jsme dosud předali ke správnímu řízení, ale vyrozuměni o tom, nemáme," říká Petr Krch, velitel městské policie. „Když si někdo nelegálního vylepování všimne, je ideální, když situaci vyfotografuje a zavolá nám," dodal Krch. Připustil, že ve správním řízení by mělo mít dohru počínání dvojice, která polepovala v neděli 6. dubna po 15. hodině u kulturního domu v Sedlčanech nádoby na tříděný odpad.

Marie Břeňová