Největším problémem pro jejich práci je, že často musí likvidovat odpad, který z nějakého důvodu skončil mimo určené kontejnery a nádoby. Pro technické služby je to náročné jednak finančně i personálně, kdy je nutné vyslat například samostatný vůz na tento svoz.

„Beru to podle sebe, když například potřebuji vyhodit plasty a ten kontejner je plný, tak je odnesu nebo odvezu někam jinam, ale rozhodně je nenechám vedle kontejneru na zemi,“ řekl ředitel Technických služeb Příbram Pavel Mácha. Situaci přirovnává například k návštěvě kina. „Když jdou do kina a je vyprodáno, tak se tam taky nedostanou a nestojí venku před ním,“ dodal.

Než totiž stačí zaměstnanci technických služeb odpad položený vedle nádob na odpad, tak je často třeba vítr rozfouká po okolí a kritika veřejnosti pak padá na jejich hlavu.

Podle ředitele technických služeb existuje jediná výjimka, kdy lze odložit věci vedle kontejnerů. „Jediná věc, která patří mimo kontejner, jsou vánoční stromečky. Odstrojené stromečky ať veřejnost dá vedle kontejnerů a technické služby je v nejbližším možném čase odvezou,“ připomněl Mácha s tím, že první stromečky se objevují už po Štědrém dni a poslední mnohdy až v květnu.

Ilustrační foto
Pořadatelé akcí mohou žádat o výjimku z vyhlášky
Příbramská radnice.
Hledá se nové obsazení osadních výborů