VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontrolní šachty přivaděče se plní vodou, 
radnice v Sedlčanech řeší závady

Sedlčany - Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel připouští, že náklady za vodu budou vyšší než radnice předpokládala.

6.6.2016
SDÍLEJ:

Slavnostní ukončení stavby přivaděče.Foto: Marie Břeňová

Obyvatelům Sedlčan zajišťuje dostatek pitné vody od 14. srpna minulého roku přehrada Želivka. Provoz přivaděče v délce 32 kilometrů na úseku Sedlčany – Benešov byl spuštěn kvůli katastrofickému suchu a vysychání největšího zdroje, kterým byl dosud potok Mastník, předčasně. Voda byla dodávána ještě před kolaudací a před 20. říjnem, kdy společně se starostou Sedlčan Jiřím Burianem roztočila kohoutek velvyslankyně Portugalska v České republice Maria Manuela Ferreira Macedo Franco. Portugalská firma byla jedním z významných partnerů firmy Sdružená pitná voda Benešov – Sedlčany, která zakázku vysoutěžila.

Za kubík vody včetně daně s přidané hodnoty spotřebitel platí konečnou cenu 74,96 korun. Je to přibližně o patnáct korun víc než předtím. Provozování vodárenské sítě nadále pro Sedlčany zajišťuje 1. Středočeská vodárenská, ale dopravy vody se ujala Městská teplárenská společnost Sedlčany. Svoji činnost proto rozšířila o další středisko. Jaké jsou po prvních měsících plného provozu přivaděče vody první zkušenosti?

„Je to pro nás úplné nóvum. Čísla budou k dispozici až po vyhodnocení prvního pololetí," vysvětlil místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. „Zatím se zdá, že náklady za dopravu vody budou vyšší než jsme předpokládali," připustil. „Je vyšší spotřeba elektrické energie Konzultovali jsme to i s generálním ředitelem 1. SčV Ivanem Eisem.. Ale nechci dělat předčasné závěry," sdělil místostarosta.

Připomněl, že nyní se musí tato největší investiční stavba v historii Sedlčan za téměř 400 milionů korun dokončit po stránce administrativní. „Vyřizujeme v současné době s vlastníky dotčených pozemků, přes které přivaděč vede, několik stovek smluv o věcných břemenech," připomněl.

„Objevily se také některé závady, zejména na kontrolních šachtách, které se zaplňují vodou. To je samozřejmě špatně, voda tam být nemá. S dodavatelem stavby řešíme stavební a technologická opatření." doplnil Hölzel. Nyní se zjišťuje, zda je to způsobeno průsakem spodní vody nebo vadnými součástkami na armaturách a voda neuniká z přivaděče. Osobně se Hölzel přiklání k tomu, že jde o stavební závady. Má prý na mysli špatně odizolované šachty.

Doplnil, že kromě Sedlčan je na přivaděč připojena na trase do Benešova také Kosova Hora. „Předběžný zájem vyslovila i obec Štětkovice, uskutečnila se některá jednání s Vojkovem, do budoucna zvažují dodávky také Dublovice. Ty by se nenapojily přímo na přivaděč, ale na sedlčanský vodojem," doplnil.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

6.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení