Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policista Šiler: Příbram už středočeské Palermo není

Příbram - Na lednici má Bára Čížková připevněný výstřižek s fotografií a telefonem na okrskového strážníka příbramské městské policie. „Použít jsem ho zatím nemusela, ale kdo ví. Brzy si tam ale přidám další výstřižek, a to s okrskářem státní policie,“ řekla Deníku Bára Čížková. A důvod? Podle nové dohody mezi dvěma bezpečnostními složkami totiž mimo jiné budou mít jak strážníci, tak i policisté Příbram rozdělenou na okrsky.

1.10.2009 13
SDÍLEJ:

Vedoucí příbramské policie Jiří Šiler a starosta Josef Řihák podepsali koordinační dohodu týkající se vzájemné spolupráce mezi státní a městskou policiíFoto: Zbyšek Seifert

Kriminalita podle statistik v Příbrami klesá, a to i přesto, že policisté na Příbramsku patří mezi nejvíce vytížené v zemi. Svůj díl na zlepšující se situaci na tom pravděpodobně má i celkové zkvalitnění spolupráce nejen mezi Policií ČR a městskou policií, ale i se státním zastupitelstvím a soudem. Právě včera navíc vedoucí Územního odboru vnější policie Příbram Jiří Šiler podepsal spolu se starostou města Josefem Řihákem koordinační dohodu, která se týká sladění spolupráce mezi státní a městskou policií.

„Jsem přesvědčen o tom, že Příbram si nezaslouží přízvisko středočeské Palermo, jaké měla v době mého nástupu a převzetí příbramské policie. Jsem rád, že se nám daří v Příbrami rozvíjet mezi městskou policií a Policií ČR spolupráci a nejedná se zde o jakousi rivalitu, jakou můžeme sledovat v některých jiných městech,“ konstatoval vedoucí příbramských policistů Jiří Šiler.

Mezi body koordinační dohody patří rozdělení Příbrami na okrsky, které je stejné jako nyní v případě městských strážníků. Lidé tak mohou už dnes potkat společné hlídky. Cílem je především získání přehledu nad situací v konkrétní oblasti, získání kontaktů mezi podnikateli i obyvateli a zároveň zefektivnění práce jednotlivých složek. „Mezi pilíře této dohody patří především dobrá komunikace, a to nejen mezi strážníky a policisty, ale především s občany Příbrami,“ doplnil starosta Josef Řihák.

Podle slov policejního šéfa Šilera je plošná prevence kriminality v rámci Příbrami dostačující. „Původ řady trestných činů můžeme najít ve výchově, proto zastávám názor, že informační přednášky by neměly být určené jen například pro děti a mladistvé, ale z velké části i pro rodiče, kteří nemusí přes růžové brýle vidět problémy svých dětí,“ míní Jiří Šiler. „Také bychom se měli obrátit spíše ke konkrétním lidem, kteří prevenci nevěnují pozornost a nechávají například na sedadlech aut různé cennosti, což je velkým lákadlem pro zloděje,“ doplnil policista.

Kvůli tomu budou mít policisté i strážníci možnost auto, ve kterém majitel nechal nějaké cenné věci na viditelném místě, označit nálepkou upozorňující na tuto skutečnost. Aby to nebylo také znamení pro zloděje, bude mít policista povinnost autu věnovat větší pozornost a snažit se zkontaktovat majitele.

Autor: Zbyšek Seifert

1.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení