ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Klient našeho domu s pečovatelskou službou byl praktickou lékařkou poslán na vyšetření s podezřením na onemocnění koronavirem. Čekali jsme na výsledky, ale fakt, že byly pozitivní, jsme se dověděli až od jeho příbuzných,“ konstatuje ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram Tomáš Cipra. Vnímá to jako problém – vzhledem k tomu, o jaké zařízení jde a že právě senioři jsou neohroženější skupinou.

Deník v současné době zjišťuje, zda a případně kdo měl centru o nákaze seniora dát vědět. S hygieniky o tom jedná i příbramský starosta Jan Konvalinka. Město je totiž zřizovatelem DPS.

Domy s pečovatelskou službou nejsou v době stavu nouze uzavřenými zařízeními. V Příbrami v nich na základě nájemních smluv bydlí sedm set lidí. V současné době jsou čtyři z nich v karanténě.

Onemocnění seniora potvrdil i mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota. „Ano přijali jsme seniora z příbramského domu s pečovatelskou službou s pozitivním testem na onemocnění koronavirem. Průběh nemoci je u něj mírný, je hospitalizován na našem standardním koronavirovém oddělení, mimo jiné i z důvodu, že Centrum sociálních a zdravotních služeb nemá v DPS žádné izolační prostory,“ vysvětlil mluvčí příbramské nemocnice.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník