„Věznice jsou však na tyto situace připraveny, máme připraveny izolace, nemocné vězně umisťujeme na infekční oddělení v naší nemocnici v Brně. V příbramské věznici přijímáme další opatření tak, aby se nákaza dále nešířila,“ konstatovala mluvčí.

Hygienici dosud otestovali na sedmdesát vězňů, nyní dohledávají kontakty nakažených, které bude třeba též otestovat. Ve věznici se například dezinfikují prostory, vězni s koronavirem jsou izolováni od ostatních. „Další případná opatření budou zavedena podle výsledků testů,“ řekla mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová.

V příbramské věznici už několik měsíců platí i přísná bezpečnostní opatření ohledně návštěv. Za odsouzenými mohou jen dospělé osoby. Odsouzené lze v areálu navštěvovat od 23. května.

„Přijít ale může pouze pouze jedna dospělá osoba, která musí podepsat prohlášení, že není v karanténě a neléčí se s infekčním onemocněním. Při návštěvách není možný fyzický kontakt mezi návštěvou a vězněnou osobou, stejně tak není možná konzumace jídla,“ uvedla mluvčí příbramské věznice Milena Palková.

V příbramské věznici je přibližně tisícovka vězňů a zhruba 300 členů personálu.