„Máme občas problémy s mladými. Opijí se, jsou hluční a tropí výtržnosti. Žádná vloupání jsme zatím letos nezaznamenali. Jinak máme v kempu ochranku, a ta je v nočních hodinách ve spojení s policií,“ řekl Deníku Jaromír Hukal, správce Trhovek, který je největším kempem na Orlické přehradě.

Správce kempu Podskalí Jiří Švec sdělil, že u nich je zatím letos klid.

Více než s různými zloději má tedy policie práci s řidiči, kteří se posilní alkoholem a pak usednou za volant. Letos jich už několik přišlo o řidičáky.

„Každý výjezd do kempu či nějaká bezpečnostní akce znamená minimálně jeden, ale dost často i dva případy, kdy hlídka zastaví podnapilého řidiče. Je to prakticky každý den,“ potvrdil Miroslav Ptáček, vedoucí dopravního inspektorátu.

Ne že by se v kempech nekradlo, ale lidi jsou možná opatrnější.

„Dávají si na věci pozor, nebo nás požádají, abychom jim je dali do trezoru, který máme. Občas někdo přijde, že mu chybí peněženka, ale to je tak všechno. Navíc není jisté, zda jí někde vytrousil nebo mu jí skutečně někdo sebral,“ řekl Deníku správce Podskalí Jiří Švec.

„Krádeže v kempech se i tak stávají. Hlídky tam sice pravidelně jezdí, ale policisté nemohou být všude a není možné, aby hlídali například jenom Trhovky,“ řekla k tomu policejní mluvčí Lenka Pavlová a dodala, že hlídky jsou intenzivnější v nočních hodinách.