„Bohužel objasněnost těchto případů je přes obrovskou snahu policistů vcelku nízká. Ze statistik je jasné, že tyto krádeže se dějí především v nočních hodinách,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policie nabízí majitelům aut pomoc v projektu s názvem Stop 24. Řidiči si mohou zdarma vyzvednout samolepky s logem STOP 24 (na snímku), které si vylepí do svých aut. Policie přitom vychází ze skutečnosti, že zejména v době od půlnoci do 5 hodin ráno užívá auta necelých osm procent motoristů. „V praxi to znamená, že by měli policisté v noční době věnovat zvýšenou pozornost vozidlům označeným touto samolepkou. Hlídka provede důkladnou kontrolu jeho posádky, a zejména pak vlastnictví vozidla, případně oprávněnost k jeho používání,“ upřesnila Schindlová.

Symbol projektu je nutné nalepit z vnitřní části vozu do pravého spodního rohu zadního okna. Samolepka v tomto místě nesnižuje ani neomezuje výhled řidiče a je dobře viditelná z pohledu kontrolujícího policisty. Policie nedoporučuje vylepení symbolu na auta, která v nočních hodinách jezdí častěji. Samolepky jsou bezplatně vydávány v úředních hodinách, tedy každé pondělí a středu od 8 do 15.30 hodin v areálu Policie České republiky v Žežické ulici v Příbrami V - Zdaboř, v přízemí budovy číslo 18.