A to se nezmění ani tentokrát, s 24,69% se staly vítězkami komunálních voleb v Krásné Hoře a v zastupitelstvu budou mít opět čtyři mandáty. Zvoleny byly Blažena Suchopárová, Jana Mašková, Kateřina Benešová a Veronika Krůtová. Je to stejný počet mandátů, který bude mít i strana SNK ZD Krásná Hora nad Vltavou současného místostarosty Víta Hubičky. Toho se nám ale bohužel na městském úřadu nepodařilo zastihnout a mobilní telefon měl nedostupný.

S povolebním vyjednáváním v Krásné Hoře ale zatím nikam nespěchají. „Z vítězství máme samozřejmě radost, ale nejdříve to probereme mezi sebou a zvolíme další postup,“ říká Jana Mašková z vítězného Hnutí žen s tím, že se zatím žádné schůzky s členy dalších politických subjektů, které se dostaly do zastupitelstva, nekonaly. „Ani jsme nečekaly, že zvítězíme, ale asi jsme měly dobrou kampaň a i doma mají radost a fandí nám,“ dodala Mašková.

Hnutí žen by se v novém volebním období chtělo zaměřit především na věci a oblasti související s rodinami s dětmi či vzhledem obce. Kromě toho se chtějí zasadit i o zadržování vody v krajině nebo o zvelebení přilehlých osad, které pod Krásnou Horu spadají, protože se podle nich právě na okolní osady trochu zapomíná a to je podle nich potřeba napravit.

Hnutí prý má ve městě velkou podporu mimo jiné i proto, že jeho lídryně Blažena Suchopárová má za sebou úspěšné působení jak ve funkci ředitelky místní školy, tak i na pozici místostarostky města. „Je to opravdu akční a rázná žena, která se nebojí řešit problémy,“ říká Jana Mašková s tím, že podporu mají členky hnutí i u svých protějšků, kteří jsou rádi, že mají doma aktivní ženy.