Divadlo Antonína Dvořáka, Galerie Františka Drtikola, Knihovna Jana Drdy a Základní umělecká škola naplánovaly několik výstav, koncertů a besed.
Mezi nejzajímavější části programu jistě bude patřit beseda se Simonou Stašovou a Milanem Schejbalem. V rámci Krasohledění oslaví své 20. narozeniny Základní umělecká škola Příbram a gratulovat přijedou zajímavé osobnosti.
Krasohledění ocení třetí osobnost

V pondělí se o slavnostní zahájení postará starosta Příbrami Josef Řihák. Dojde k udělení ceny Krasohled, která je předávána osobnostem příbramské kultury. „Cena má tvar oka a je symbolem krásného hledění. Prvním oceněným byl Jan Čáka, druhým Chrudoš Fiala a třetím bude teprve znám,“ řekla ředitelka Galerie Františka Drtikola Hana Ročňáková. Hudební náplň si vezme na starost Příbramská filharmonie pod vedením Pavla Šmolíka.

Úterý bude ve znamení muzikoterapie. Společenský sál Knihovny Jana Drdy přivítá muzikoterapeuta Josefa Krčka s pořadem Hudba jako lék. Ve středu přijde zlatý hřeb Krasohledění. Postará se o něj Simona Stašová a umělecký šéf a režisér Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Milan Schejbal, kteří povedou diskuzní pořad Drobečky z divadla naživo. „Simona Stašová se běžně těchto besed neúčastní. Na Krasohledění jsem ji však přemluvil a bude to velký zážitek,“ přiblížil Milan Schejbal. Tyto dvě osobnosti příbramského divadla budou s přítomnými besedovat ve foyer velké scény divadla.
Třikrát život je herecký koncert

Řada se dostane také na nejmenší. Ve čtvrtek v 16 hodin začne výstava prací dětí příbramských základních škol ve foyer velké scény. Večer se pak uskuteční představení Třikrát život z dílny Divadla ABC. „Já jsem měl tu čest být u vzniku této hry a je to neuvěřitelný koncert Simony Stašové, Oldřicha Víznera, Ťuldy Brouska a Veroniky Gajerové. Je to jedna ze špičkových her, které jsem kdy viděl,“ pozval na představení ředitel divadla Petr Bednář. Celý týden uzavře oslava dvacetin ZUŠ Příbram. Program bude mít tři body. Prvním je alternativní loutkové divadlo s živou hudbou s názvem Taetro Truhla, které odstartuje v 16 hodin. Pak si návštěvníci mohou prohlédnout budovu školy, výstavu výtvarných prací a archiválií a také výtvarné dílny. Celý blok uzavře koncert skupiny Madfinger na zahradách ZUŠ a také Knihovny Jana Drdy.

Součástí Krasohledění bude také koncert známé a osobité zpěvačky Radůzy, který se však uskuteční až 24. října.
Původně se měl konat v galerii, ale zpěvačka začala vystupovat s kapelou a její manažerka údajně požadovala větší sál. Proto se vystoupení muselo přeložit až na dobu, kdy bude volná velká scéna divadla.